نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

5 بورسیه تحصیلی کانادا دانش اموزان بین المللی دبیرستانی

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان
بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان بعنوان بورسیه ای نادر می تواند برای مهاجرانی که فرزندان دبیرستانی دارند جذاب یاشد که ما در در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

کار پس از تحصیل در آمریکا

بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان برای دانش اموزان بین المللی

هنگامی که یک متقاضی از دوره دبیرستان موفق به اخذ بورسیه می شود، روند تحصیل در آن کشور خارجی سرعت می گیرد چرا که بر فرایند تحصیل شخص بورسیه شده از طرف ارگان بورسیه کننده به شدت نظارت می شود. اخذ بورس تحصیلی در مقطع دبیرستان در کشور کانادا به ندرت اتفاق می افتد ولی همین بورس های نادر به صورت دوره ای فراخوان داده می شوند. چنانچه خواهان اطلاع یافتن از تمام فراخوان های بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان  هستید می توانید از مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری بگیرید.

برخی از بسته های آموزشی دارای بورسیه تحصیلی از سوی دولت کانادا در دسترس هستند و این بسته ها مربوط به تعهد دریافت کننده به کسب آموزش در زمینه علوم نوین می شود. دلیل این امر نیز آن است که کانادا متعهد به مشارکت در پژوهش های بین المللی است. این مشارکت باید به صورت جامعه بنیاد و درون زا از مقاطع پایین تر در میان مردم و شهورندان کانادا ایجاد شود.

عقیده اصلی آن است که شهروندان آموزش دیده که همین دانش آموزان مقطع دبیرستان هستند از طریق همین بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان به توسعه اجتماعی در وهله نخست و توسعه کشور کانادا و کل جهان در گام بعدی کمک می کنند. وزارت امور خارجه و تجارت بین الملل کانادا (DFAIT) مسئول مشارکت دولت کانادا در برنامه های بزرگ بین المللی بورس تحصیلی است.

بیشتر بدانید <>>>>   اقامت 5 ساله کانادا

انجمن جهانی بورس تحصیلی، که یک انجمن شناخته شده در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی در کشورهای مختلف و مقاطع مختلف تحصیلی است حدود ۲۰ دبیرستان را به عنوان پیشتاز برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان معرفی می کند.

شرایط اخذ بورس تحصیلی دبیرستان در کانادا

همانطور که پیش تر گفته شد اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان چندان ساده نیست و شانس گرفتن چنین موقعیتی هم به دلیل کم بودن فرصت ها و هم به دلیل رقابت زیاد میان متقاضیان اندک است. فاکتورهای خاصی وجود دارد که شانس اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان را محدود می کند و غفلت از این عوامل، شانس را به حداقل می رساند بنابراین توجه به نوع بورسیه ای که متقاضی به دنبال آن است بسیار مهم است.

چنانچه متقاضی دریافت که واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی هست می تواند برای مناطق مشخص شده برای اخذ بورسیه در قدم بعدی اقدام نماید. توجه به این نکته مهم است که برخی از بورسیه های تحصیلی تنها به دوره های تحصیلی اختصاص یافته است و هزینه های دیگر همچون هزینه امتحان های ورودی را نمی توان از طریق آن پرداخت کرد. شرایط خاص اخذ بورسیه تحصیلی به قرار ذیل است:

  • اخذ ویزای تحصیلی کانادا
  • نمرات قابل قبول در مقاطع پیشین
  • انگیزه نامه برای اخذ بورس تحصیلی
  • معرفی نامه از سوی معلم یا مدیر مدرسه ای که متقاضی پیش از درخواست بورس تحصیلی در آن مشغول تحصیل است
  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه

متقاضی باید اطمینان حاصل نماید که مهلت های فراخوان را به درستی در نظر بگیرد چرا که پس از پایان مهلت، به هیچ یک از درخواست های ارسالی پاسخ داده نمی شود. پر کردن فرم ها و ارسال مدارک در اسرع وقت می تواند شانس برنده شدن متقاضی را برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش دهد.

بیشتر بدانید <>>>>   مهاجرت به کانادا pr

درخواست بورسیه تحصیلی دبیرستان در کانادا

برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان تعدادی مدرسه شناخته شده وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

مدرسه YFU-USA

این مدرسه تعدادی بورس تحصیلی برای دانش آموزان فعال و فارغ التحصیلان با نمرات عالی از دیگر دانشگاه ها اختصاص می دهد. ارزش این بورسیه تحصیلی ۲۰۰۰ $ است و برای متقاضیان تبعه ۴۰ کشور اختصاص می یابد. برای اخذ این بورسیه تحصیلی متقاضی باید زبان انگلیسی بداند. می توانید از پاسگاه داده های مربوط به بورسیه تحصیلی YFU-USA فراخوان های مربوط به این بورسیه را دنبال نمایید: http://yfuusa.org/american-students/scholarships.php

کمک هزینه خودمصرفی

این کمک هزینه تحصیلی به سال های بالاتر مقطع دبیرستان اختصاص می یابد. در حقیقت متقاضیانی که سال بعد را باید در کالج به سر برند می توانند از این بورسیه تحصیلی و به مدت یک سال پیش از رفتن به کالج استفاده کنند. این بورسیه تحصیلی هر ماهه فراخوان دارد و به ارزش ۵۰۰ $  است. معیار اعطای این بورسیه تحصیلی شایستگی متقاضی است. متقاضیان باید مشخصات شخصی خود را در پایگاه داده های GoEnnounce ایجاد کنند و فرم های مربوطه را پر کنند. برای پر کردن فراخوان ها می توانید به وب سایت زیر سر بزنید: https://goennounce.com/scholarship1?r=ed

بورس تحصیلی براندون گودمن

این بورس تحصیلی به دانش آموزانی تعلق می گیرد که میانگین نمرات آنها ۲.۰ یا بالاتر باشد. این متقاضیان ملزم به تکمیل یک مقاله ۲۵۰ کلمه ای درباره اهداف دانشگاهی خود هستند و باید مرقوم نمایند که چطور می توانند در راستای اهداف اجتماعی سودمند واقع شوند. این بورس تحصیلی به ارزش ۳۰۰$ است و بدون محدودیت به متقاضیانی که درخواست خود را تمدید می کنند اعطا می شود. برای کسب اطلاعات مربوط به این بورس تحصیلی می توانید به وب سایت زیر مراجعه کنید: http://ww7.bgscholarship.com/

بیشتر بدانید <>>>>   مهاجرت به کانادا cic

بورس تحصیلی وزارت امور خارجه کانادا

این بورس تحصیلی توسط وزارت امور خارجه کانادا تامین می شود و برای دانش آموزان بین المللی هر ساله فراخوان می دهد. از آنجایی که زمینه های دریافت این بورس تحصیلی متفاوت است، متقاضیان می توانند در پر کردن فرم های خود زمینه های تحصیلی مورد علاقه شان را جستجو نمایند. این روبط تحصیلی بر اساس فرایند انتخاب رقابتی اخذ می شود. وب سایت مربوط به این بورس تحصیلی به قرار ذیل است: https://exchanges.state.gov/

بورس تحصیلی CIEE

این بورس تحصیلی که نوعی بورسیه تحصیلی جزئی در کشور کانادا است برای دانش آموزانی است که دوره های تحصیلی خود را در کشورهای استرالیا، برزیل، شیلی، چین، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایرلند، اسپانیا و یا ایتالیا گذرانده اند. اطلاعات مربوط به فراخوان ها و شرایط اخذ این بورسیه تحصیلی را می توانید در وب سایت زیر بدست آورید: https://www.ciee.org/go-abroad/high-school-study-abroad/semester/funding/scholarships

علاوه بر بورسیه های تحصیلی که در بالا برشمردیم چند بورسیه تحصیلی نیز با اسامی یادبود یوشی هاتوری، هالسی، ویاگیو و غیره وجود دارد و از انجایی که فراخوان های بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان چندان معروف نیستند و ممکن است متقاضی نتواند آنها را با یک جستجوی ساده در اینترنت بیابد، پیشنهاد می دهیم اطلاعات دقیق تر را از مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دریافت نمایید.

این هم از مقاله ” بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان ” که خدمتتان ارایه شد. اما بورسیه های تحصیلی فقط اینها نیستند . با مشاوران سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

[instagram-feed feed=10]

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
‫0/5 ‫(0 نظر)
بیشتر بدانید <>>>>   نکاتی برای دانشجوی مهاجر کانادا
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

‫0/5 ‫(0 نظر)

1 دیدگاه دربارهٔ «5 بورسیه تحصیلی کانادا دانش اموزان بین المللی دبیرستانی»

  1. بورسیه های بسیار خوب است و همچنان یک فرصت طلای برای دانش آموزان و محصلان کی در پی یک آینده روشن و است می باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا