نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

چرا کشور کانادا برای تحصیل مناسب است؟

چرا کشور کانادا برای تحصیل مناسب است؟ این سوال از جمله بهترین سوالاتی است که معمولا توسط متقاضیان و علاقه مندان تحصیل در کانادا پرسیده می شود. برای اینکه بتوانیم به این سوال نیز پاسخ درستی دهیم بایستی با دلایل تحصیل در کانادا 2024 آشنا شویم. که از جمله این دلایل می توان به کیفیت بالای زندگی، گزینه های تحصیلی کیفیت بالا و انعطاف پذیر، محیط چند فرهنگی، دانشگاه های برتر در سطح جهانی، هزینه های منطقی، گزینه های حمایتی، فرصت های شغلی فراوان و غیره اشاه کرد. اگر شما هم جزء متقاضیان تحصیل در کانادا هستید و خواستار اطلاع از 0 تا 100 شرایط اعزام دانشجو به این کشور می باشید پس توصیه می شود که مطالب این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است را دنبال کنید.

چرا کشور کانادا برای تحصیل مناسب است؟
چرا کشور کانادا برای تحصیل مناسب است؟

تحصیل در کانادا مساوی با سرمایه گذاری برای آینده!

همه ساله کشور کانادا میزبان صدها هزار دانشجوی بین المللی است که برای ادامه تحصیل در کالج ها و دانشگاه های این کشور برنامه ریزی کرده اند. در واقع این دانشجویان به نوعی برای آینده اشان سرمایه گذاری می کنند. چرا که آنها خوب می دانند کشور کانادا چه امتیازات و مزایایی برای آنها در پی دارد تا آنها آینده خوبی برای خودشان بسازند. آنها می توانند با ادامه تحصیل در کشور کانادا هم از یک تحصیلات عالی برتر بین المللی برخوردار شده و هم اینکه خودشان را برای کاریابی و ساخت یک زندگی بهتر در آینده آماده کنند.

  5 بورسیه تحصیلی کانادا دانش اموزان بین المللی دبیرستانی

چرا کشور کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی مناسب است؟ (بخش اول)

کلا در سطح بین المللی مقاصد تحصیلی معروف زیادی مثل آمریکا، آلمان، انگلستان، استرالیا و غیره وجود دارد. اما اکثر دانشجویان بین المللی کشور کانادا Canada را برای تحصیلشان انتخاب می کنند. یکی از دلایل این انتخاب را می توان در وجود دانشگاه های برتر در کانادا دانست. بر طبق رنکینگ دانشگاه های جهان (QS)، بهترین دانشگاه های کانادا 2024 عبارتند از:

دانشگاهرتبه بین المللیرتبه ملی
دانشگاه تورنتو211
دانشگاه مک گیل302
پانشگاه بریتیش کلمبیا343
دانشگاه آلبرتا1114
دانشگاه واترلو1125
دانشگاه وسترن1146
دانشگاه مونترال1417
دانشگاه کالگری1828
دانشگاه مک مستر1899
دانشگاه اوتاوا20310

از دیگر دلایل تحصیل در کانادا می توان به تنوع بالای برنامه های تحصیلی و تحصیل به زبان انگلیسی اشاره نمود. چرا که زبان انگلیسی در کنار زبان فرانسوی جز زبان های رسمی و رایج کشور کانادا محسوب می شود. از همین رو نیز یکی از شروط اصلی پذیرش از کالج ها و دانشگاه های کانادا و نیز درخواست ویزای تحصیلی ارایه مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل است. لازم به یادآوری است که حداقل امتیاز لازم برای اخذ پذیرش از اغلب دانشگاه های برتر کانادا ارایه مدرک زبان انگلیسی IELTS حدود 6.0 است.

چرا کشور کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی مناسب است؟ (بخش دوم)

یکی دیگر از دلایل مهم به منظور تحصیل در کانادا 2024 هزینه پایین تحصیل در دانشگاه های کانادایی است. دانشجویان بین المللی می توانند برای تامین مخارج تحصیلی خودشان در کشور کانادا علاوه بر دریافت بورس تحصیلی می توانند در این کشور از امتیاز کار دانشجویی یا کار پاره وقت نیز برخوردار شوند. از همین رو و مطابق قوانین کشور کانادا، دانشجویان بین المللی در کانادا مجاز هستند تا برای تامین مخارج تحصیلی و زندگی خودشان به کار پاره وقت بپردازند. قانون کار دانشجویی در کانادا نیز حداکثر تا 20 ساعت در هفته است.

  مجوز کار در کانادا

از سوی دیگر همه ساله بیش از 200 بورسیه تحصیلی از طریق دانشگاه های برتر کانادا در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده می شود. این برنامه های بورس، به طور متوسط پاداش ماهیانه حدود $ 2500 (دلار) را به همراه مبلغ شهریه، هزینه اجاره خانه، بیمه سلامت و هزینه سفر را برای دانشجویان فراهم می کنند. از جمله معروفترین بورسیه های کانادا نیز می توان به برنامه های زیر اشاره نمود:

عنوان بورس تحصیلیدوره تحصیلی
برنامه بورسیه دانشگاه واترلوکلیه مقاطع تحصیلی
برنامه بورسیه دانشگاه مونترالکلیه مقاطع تحصیلی
برنامه بورسیه دانشجویان بین المللی کالج داگلاسکارشناسی
برنامه بورسیه گرجوئیت دانشگاه ساسکاچوانکارشناسی ارشد و PhD
برنامه بورس بین المللی لستر بی. پیرسونلیسانس
برنامه بورسیه های کارشناسی UBCلیسانس
برنامه بورسیه فرانسوی زبانان کانادا در دانشگاه مونترالارشد و دکتری
برنامه بورسیه های دانشگاه دالهوزیارشد و دکتری

چرا کشور کانادا برای تحصیل دانشجویان بین المللی مناسب است؟ (بخش سوم)

از دیگر دلایل مهم به منظور تحصیل دانشجویان بین المللی در کشور کانادا وجود فرصت های شغلی فراوان و نیز کسب درآمد ایده آل می باشد. بنابراین دانشجویان بین المللی که به تازگی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده اند می توانند با تبدیل مجوز اقامت تحصیلی خودشان به اقامت کاری در این کشور وارد بازار کار کانادا شوند. آنها برای این منظور نیز می توانند ابتداء یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی دریافت کنند و از طریق برنامه اکسپرس اینترای و یا برنامه مجوز موقت کاری کانادا اقدام بکنند. در این میان بهترین روش برای تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینترای به شرح زیر است:

  سوالات اخذ ویزای دانشجویی کانادا

منتها شرط اصلی برای اخذ اقامت دائمی کانادا از این طریق آنست که متقاضیان با توجه به معیارهای مختلفی مثل سن و سال، پیشنهاد شغلی، میزان تحصیلات، مدرک زبان، تطبیق پذیری و نیز سوابق کاری بتوانند امتیاز لازم را کسب بکنند. چرا که کلا برنامه اکسپرس اینترای کانادا یک برنامه امتیاز- محور یا PBS محسوب می شود. پس داشتن یک رزومه کاری خوب چه در مرحله یافتن کار مناسب و چه در مرحله اخذ ویزای کاری کانادا برای متقاضیان الزامی است.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا 2024

دانشجویان بین المللی که خواستار تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کانادا هستند، بایستی مراحل اپلای کانادا را طی کنند. این مرحل شامل درخواست پذیرش از دانشگاه کانادایی و نیز درخواست ویزای تحصیلی از طریق سفارت کانادا است. در مرحله درخواست ویزا از طریق سفارت کانادا نیز ارایه یکسری مدارک به شرح زیر الزامی است:

مدارک لازم بمنظور درخواست ویزای تحصیلی کانادا
1پاسپورت ملی معتبر
2عکس های پاسپورتی جدید مطابق شرایط عکس کانادایی
3مدارک هویتی متقاضی
4فرم درخواست تکمیلی ویزای تحصیلی کانادا
5بیمه دانشجویی معتبر
6نامه پذیرش از دانشگاه معتبر کانادایی
7گواهی اسکان در کانادا
8گواهی تمکن مالی کافی به میزان سالیانه حدود CAD $ 10000 (دلار کانادا)
9گواهی عدم سوء پیشینه
10مدرک مهارت زبان خارجی (به دو صورت زبان انگلیسی و یا زبان فرانسوی)
11مدرک تحصیلی و ریزنمرات مربوطه (به صورت ترجمه شده)
12هزینه درخواست ویزای دانشجویی کانادا به مبلغ CAD $ 150 (دلار کانادا)

ضمنا از مزایای دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا این است که دانشجویان خارجی از همین طریق می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خودشان را نیز به این کشور ببرند. منتها بشرطی که آنها بتوانند اثبات کنند که تمکن مالی کافی برای پشتیبانی از آنها را هم به صورت زیر در اختیار دارند:

همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا در هر زمینه از اعزام دانشجو به کانادا 2024 شامل شرایط اخذ پذیرش آکادمیک و نیز درخواست ویزای دانشجویی کانادا مشاوره های کامل و دقیقی را به شما ارایه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

فرم زیر رو برای مشاوره رایگان پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.