نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

چگونه کانادا برویم ؟

چگونه کانادا برویم ؟
چگونه کانادا برویم ؟

چگونه کانادا برویم سوالی است که برای اغلب متقاضیان و علاقه مندان مهاجرت به کانادا پیش می آید. در واقع پاسخ به این سوال به شرایط، تخصص، مهارت و علاقه خود متقاضیان بستگی دارد. مثلا اگر کسی دارای یک تخصص شغلی یا مهارت کاری ویژه ای است می تواند از طریق کار به کانادا برود و یا اگر کسی خواستار ادامه تحصیل در خارج است می تواند با اثبات صلاحیتش به دانشگاه های کانادا وارد شود. همچنین اگر کسی ایده بیزینسی هم داشته باشد راه برای او جهت رفتن به کانادا کاملا هموار است. مخصوصا که دولت کانادا با صدور ویزای استارت آپ از مهاجرت این دسته از متقاضیان استقبال می کند. همچنین افراد از طریق ازدواج با شهروند کانادایی نیز می توانند به راحتی به کانادا بروند. اگر شما هم مشتاق دانستن اطلاعات به روزی درباب مهاجرت به کانادا 2024 هستید پس توصیه می شود تا انتهای این مقاله با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید.

چگونه کانادا برویم ؟

معرفی کشور کانادا

کانادا Canada برای ما ایرانیها نامی آشناست و شاید بی دلیل نباشد که بگوییم کانادا کشور دوم ایرانیهاست. چرا که بنا به آمار بیشترین تعداد ایرانیان در جهان در این کشور ساکن هستند. کشوری پهناور با مساحتی در حدود 9984670 کیلومتر مربع در قاره آمریکای شمالی که از شرق به اقیانوس اطلس و از غرب به اقیانوس آرام کشیده شده است و فقط با کشور آمریکا دارای مرز خاکی است. با اینکه پایتخت سیاسی کانادا اوتاواست ولی از شهرهای محبوب و پرطرفدار این کشور می توان به شهرهایی مثل تورنتو، ادمونتون، کالگری، ونکور، مانیتوبا و غیره اشاره کرد. کشوری هفتاد دو ملت با یک اقتصاد توسعه یافته و کاملا رو به رشد و اصلا به دلیل همین تنوع جمعیتی و فرهنگی است که گفته می شود کانادا کشوری مهاجر پذیر است.

  چگونه می توان اقامت کانادا گرفت ؟

روش های مهاجرت به کانادا 2024

در میان کشورهای مختلف در دنیا، خیلی ها کانادا را به عنوان مقصد درجه یک خودشان انتخاب می کنند.  چرا که کانادا از یک اقتصاد درآمد بالا برخوردار است و به همین دلیل نیز تعادل کار- زندگی در این کشور و استاندارد زندگی در آن بسیار بالاست. گذشته از این کانادا از نظر اجتماعی و سیاسی نیز یک کشور با ثباتی محسوب می شود. از سوی دیگر کانادایی ها ملت تحصیلکرده و باسوادی هستند و به همین دلیل نیز آنها به علم و تکنولوژی اهمیت بالایی قایل هستند. برای همین نیز نظام آموزش عالی کانادا جزء 5 نظام آموزشی برتر دنیاست و برخی از بهترین دانشگاه های جهان را می توان در این کشور یافت. به ین ترتیب برای رفتن به کانادا 2024 می توان از روش های متنوعی بهره گرفت که انتخاب هر یک از این روش ها نیز به شرایط خود متقاضیان بستگی دارد:

روش های مهاجرت به کانادا 2024
روش های مهاجرت به کانادا 2024

چگونه از طریق تحصیل کانادا برویم

آسانترین شیوه ممکن برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است. روشی که در قالب آن دانشجویان بین المللی علاوه بر گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا همچنین می توانند از آموزش کیفیت بالا، برنامه های متنوع، تحصیل به زبان انگلیسی، بورسیه های مختلف، کار دانشجویی، استاندارد بالای زندگی، فرصت های کار پس از تحصیل و غیره برخوردار شوند. منتها شرط اصلی این است که متقاضیان ابتداء از یکی از دانشگاه های برتر کانادایی به شرح زیر پذیرش بگیرند:

دانشگاهرتبه ملیرتبه بین المللی در سال 2024 طبق رنکینگ معتبر QS
دانشگاه تورنتو121
دانشگاه مک گیل230
دانشگاه بریتیش کلمبیا334
دانشگاه آلبرتا4111
دانشگاه واترلو5112
دانشگاه وسترن6114
دانشگاه مونترال7141
دانشگاه کالگری8182
دانشگاه مک مستر9189
دانشگاه اوتاوا10203

پس از اپلای از دانشگاه کانادایی مربوطه و گرفتن نامه پذیرش حالا دانشجویان بین المللی مجاز هستند برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. ویزایی که تا پایان کورس تحصیلی آنها اعتبار داشته و آنها با استفاده از همین مجوز می توانند در کانادا به کار دانشجویی پرداخته و از تخفیف های دانشجویی نیز برخوردار شوند.

  چگونه می توان شهروند کانادا شد ؟

چگونه از طریق کار کانادا برویم

فرصت های کاری فراوان و درآمد خیلی بالا در کنار تعادل کار- زندگی تمایل افراد برای مهاجرت کاری به کانادا 2024 را افزایش داده است. در حال حاضر، بهترین شیوه برای مهاجرت کاری و اخذ سریع اقامت دایمی (PR) این کشور از طریق سیستم اکسپرس اینترای می باشد که مشتمل بر چهار برنامه اصلی به شرح زیر است:

چگونه از طریق کار کانادا برویم
چگونه از طریق کار کانادا برویم

 در قالب این سیستم زمانی پرونده درخواست شما جهت دریافت اقامت دائمی (PR) کانادا تشکیل می شود که شما از طریق معیارهای سیستم امتیازبندی اکسپرس اینترای به شرح زیر حداقل 67 امتیاز لازم را اخذ کنید. فقط در این صورت است که پرونده درخواست شما وارد استخر اکسپرس اینترای کانادا می شود:

معیارهای امتیازبندیحداکثر امتیاز
سن12 امتیاز
تحصیلات25 امتیاز
مهارت زبان28 امتیاز
سابقه کار15 امتیاز
انطباق10 امتیاز
آفر شغلی (اجباری نیست)10 امتیاز

پس اداره مهاجرت کانادا هر 2 ماه یکبار از استخر اکسپرس اینترای افراد با بالاترین امتیاز CRS را برای صدور دعوتنامه (ITA) انتخاب می کند. سقف امتیاز CRS نیز 1200 امتیاز می باشد که این امتیاز هم بر مبنای معیارهای زیر محاسبه می شود:

  • معیار سرمایه انسانی (شامل سن، سطح تحصیلات، مهارت زبان اول، مهارت زبان دوم و سابقه کار کانادایی)
  • فاکتور همسر (شامل تحصیلات و مهارت زبان)
  • فاکتورهای انتقال پذیری (شامل تحصیلات و سابقه کار کانادایی، تحصیلات و مهارت زبانی و مهارت زبانی و سابقه کار غیرکانادایی)
  • امتیازات اضافی (داشتن فامیل در کانادا، مهارت زبان فرانسه، داشتن جاب آفر و نیز شرکت در برنامه داوطلب استانی)

چگونه از طریق کارآفرینی کانادا برویم

کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی برای رفتن به کانادا می توانند از برنامه ای موسوم به برنامه استارت آپ کانادا بهره گیرند. برنامه ای که در کشور کانادا تحت عنوان ویزای SUV نیز شناخته می شود. جالبتر اینکه درصد موفقیت کارآفرینان خارجی در آن هم بالای 75% اعلام شده و به همین علت نیز خیلی از کارآفرینان خارجی مایل به شرکت در این برنامه مهاجرتی هستند. منتها بمنظور اقدام در قالب این برنامه مهاجرتی، متقاضیان بایستی با رعایت شرایط زیر ابتداء شرکت خودشان را در کشور کانادا راه اندازی بکنند. سپس در صورت دریافت نامه پشتیبان letter of support می توانند برای درخواست اقامت دائمی خودشان از اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا IRCC اقدام کنند:

  چگونه رزومه کانادایی بنویسیم ؟
شرایط راه اندازی شرکت استارت آپ در کانادا 2024
شرط اولدریافت سرمایه لازم از یک حامی کانادایی
شرط دومتملک حداقل 10% از سهام شرکت جدید التاسیس
شرط سومدر اختیار داشتن حداقل 50% حق رای شرکت (توسط متقاضی و حامی کانادایی)

برای دریافت سرمایه لازم از حامی کانادایی نیز متقاضیان می توانن از طرق مختلفی مثل صندوق سرمایه ریسک پذیر کانادایی، گروه های سرمایه گذار فرشته و نیز انکوباتورهای تجاری کانادا سرمایه مورد نیاز را تامین کنند. در ضمن از دیگر شروط لازم برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا اثبات تمکن مالی در حدود $13310 (دلار) است.

چگونه از طریق ازدواج به کانادا برویم

از دیگر طرقی که می توان با بهره گیری از آن به کانادا مهاجرت گرفت، ازدواج با تبعه کانادایی است. روشی آسان و سریع و در عین حال پرطرفداری که نهایتا منجر به اخذ اقامت موقت کانادا می گردد. چرا که طبق قوانین کشور کانادا ازدواج اتباع خارجی با شهروندان کانادایی هیچ منع و محدودیتی ندارد. منتها برای اینکه همسر خارجی بتواند اقامت کانادایی خود را از این طریق دریافت کند بایستی همسر کانادایی (به عنوان اسپانسر) دارای برخی شروط به شرح زیر باشد:

چگونه از طریق ازدواج به کانادا برویم
چگونه از طریق ازدواج به کانادا برویم

تلاش مشاورین و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که با ارایه بهترین مشاوره ها و خدمات مهاجرتی- اقامتی راهنمای دلسوز و معتمدی برای هموطنان گرامی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

فرم زیر رو برای مشاوره رایگان پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.