نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

مجوز کار در کانادا

مجوز کار در کانادا
مجوز کار در کانادا

گرفتن مجوز کار در کانادا پس از مهاجرت به کانادا از اولویت های ادامه زندگی در کاناداست. البته این برای کسانی است که حسابهای بانکی پری ندارند و برای امرار معاش و زندگی بهتر باید کار کنند تا پیشرفت کنند و این مختص کانادا نیست . اما هر کشوری قوانین کار مخصوص خود را دارد.

آنچه که در این مقاله بصورت تخصصی و کامل برای شما نوشته می شود در مورد مجوز کار در کانادا است . البته در این مقاله به شرایط گرفتن مجوز کار در کانادا و همچنین راههای مختلف این مسیر هم اشاره خواهد شد.

مهاجرت به کانادا با سیستم startup

راههای اخذ مجوز کار در کانادا

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
‫0/5 ‫(0 نظر)
بیشتر بدانید <>>>>   نوروز در کانادا
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

لیستی از سوالات شما در این زمینه که در ادامه این مقاله به پاسخ انها می رسیم :

 • چرا کار در کانادا ؟
 • شرایط پیدا کردن کار در کانادا در سال 2019 چگونه است ؟
 • گرفتن مجوز کار در کانادا چه شرایطی دارد؟
 • راههای اخذ مجوز کار کانادا کدامند ؟
 • شرایط اخذ مجوز کار موقت در کانادا چگونه است؟
 • آیا می شود در کانادا بدون دریافت مجوز کار ، کار کرد؟
بیشتر بدانید <>>>>   مشکلات سربازی و مهاجرت: چالش ها و راه حل ها

مجوز کار در کانادا از جمله موضوعاتی است که بنا به دلایل مختلف از جمله انگلیسی زبان بودن و شرایط خوب اقتصادی کانادا، همواره مورد نظر بسیاری از افراد بوده است و در واقع نه تنها ایرانی ها بلکه سایر افراد از کشورهای مهاجر فرستی هم چون چین و روسیه، در پی به دست آوردن مجوز کار در کانادا هستند.

چرا کار در کانادا ؟

کانادا مقصد فوق العاده محبوبی برای خارجی هاست چرا که زیبایی طبیعی و فضای دوستانه و آرامی که بر این کشور حکم فرماست مورد پسند بسیاری از افراد می باشد.

کانادا کشوری دو زبانه است اگر چه دانستن زبان فرانسوی در کنار زبان انگلیسی تنها در بخش های فرانسوی زبان استان کبک مورد نیاز است.

همانطور که گفته شد مهاجرت به کانادا در سالیان اخیر رشد چشمگیری داشته ، و این مهاجران به نوعی با توجه به سیستم کار و زندگی در کانادا ، برای پیشرفت خود و جامعه شهری و شهروندی کانادا بایستی سخت کار کنند .

شرایط پیدا کردن کار در کانادا

البته اگر چه آمار بیکاری در این کشور پایین است اما هم چنان فضای استخدامی و پیدا کردن کار در این کشور خیلی رقابتی است و کارفرمایان کانادا تمایلشان به استخدام خود کانادایی ها یا خارجیانی است که حداقل اقامت کانادا را دارند، و شانس استخدام شدن در صورتی که فرد خارجی اقامت کانادا را نداشته باشد خیلی کم است. زیرا پیش از ارائه پیشنهاد شغلی به فردی که اقامت کانادا را ندارد، کارفرما می بایست مدارک را برای ESDC بفرستد و تنها پس از اخذ تاییدیه مبنی بر این که استخدام فرد مروبطه هیچ تاثیر منفی ای بر بازار کار کانادایی ندارد، می تواند آن را نهایی کند و برای فرد مربوطه ارسال نماید.

بیشتر بدانید <>>>>   نوروز در کانادا

گرفتن مجوز کار در کانادا چه شرایطی دارد؟

همانطور که گفته شد گرفتن کار در کانادا برای کسانی که اقامت کانادا را دارند به مراتب قابل قبول تر خواهد بود.
اما شرایط اخذ مجوز کار در کانادا با توجه به دسته بندی شغلها متفاوت خواهد بود.

در کانادا مشاغل به دو گروه تقسیم می شوند:

1- مشاغل نظام مند یا regulated occupation
2- مشاغل غیر نظام مند non-regulated occupations

متقاضیان اقامت کانادا مطمئنا می دانند ، مشاغل نظام مند مشاغلی هستند که برای اشتغال در آن اخذ مجوز الزامی است.80 درصد مشاغل کانادا غیر نظام مند هستند.ایالت محل زندگی شما مشخص می کند که شغل شما نظام مند است یا خیر (ممکن است در یک ایالت از شما مجوز بخواهند و در ایالت دیگر نیازی به مجوز نباشد).برای مثال شغل دستیاری دندانپزشکی در بریتیش کلمبیا نظام مند است و نیاز به مجوز دارد در حالیکه در کبک دستیاران دندانپزشکی بدون اخذ مجوز می توانند مشغول به کار شوند.

شرایط اخذ مجوز کار برای مشاغل نظام مند

 • 1- مدرک دانشگاهی یا فنی و حرفه ای آن شغل را داشته باشید
 • 2- درآن شغل سابقه ی کار داشته باشید
 • 3- در صورت نیاز در آزمون کتبی آن شغل شرکت نمایید.

در هر ایالت هر شغل انجمن خاص خود را دارد.برای اخذ مجوز اولین قدم یافتن انجمن مسئول شغل تان است.

تمامی افرادی که تصمیم دارند در مشاغل نظام مند مشغول شوند باید مراحل اخذ مجوز را بگذرانند.


خب تا این قسمت به شرایط مجوز کار در کانادا اشنا شدید از این به پس به راههای اخذ مجوز کار در کانادا می پردازیم :

راههای اخذ مجوز کار کانادا کدامند ؟

مجوز کار در کانادا از طریق سیستم Express Entry

البته باید توجه داشته باشید که در صورتی که تحصیلات آکادمیک و کاری که مرتبط با آن انجام داده اید در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار داشته باشد مسیرتان هموارتر و ساده تر است، بنابراین می توانید از طریق فرآیند کارگر ماهر فدرال یا همان سیستم ورود سریع (Express Entry Route) اقدام نمایید و از همان اول کارت اقامت دائم یا PR خود را دریافت نمایید.

سیستم Express Entry  یا همان سیستم ورود سریع، یک سیستم امتیاز بندی است که فرد بابت موارد مشخصی از جمله سن، نمره زبان، سابقه کار بیمه ای، تحصیلات دانشگاهی، سابقه کار یا تحصیل در کانادا و … امتیاز دریافت می کند، این فرآیند دو مرحله ای است، اگر ابتدائا 67 امتیاز دریافت کند، وارد به اصطلاح پول یا استخر می شود، در نهایت مدتی در استخر مجازی می ماند، در این مرحله متقاضیان وارد یک فضای رقابتی می شوند و دارندگان بالاترین امتیاز ها انتخاب می شوند.

بیشتر بدانید <>>>>   مهاجرت سریع به کانادا

کسانی که از طریق سیستم ورود سریع به کانادا وارد می شوند اجازه کار تمام وقت دارند، و به طور full time می توانند مشغول به کار قانونی باشند.

ساده ترین راه مجوز کار کانادا

آسان ترین و در دسترس ترین راه برای کار در کانادا این است که ابتدائا افراد رمز ورود خود را تحصیل در کانادا قرار دهند چرا که اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی برای شخصی که خارج از کانادا اقامت دارد، آسان تر از اخذ پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی است. و این در حالی که است که دانشجو هم در کانادا اجازه کار دارد:

 • در مقطع لیسانس ده ساعت در هفته
 • در مقطع فوق لیسانس بیست ساعت در هفته
 • در مقطع دکتری سی ساعت در هفته

البته این ساعات کار قانونی است که بیمه برای فرد رد می شود و اصطلاحا کار با مجوز به حساب می آید. و یکی از مواردی است که برای فرد در سیستم ورود سریع امتیاز محسوب می شود، در حقیقت adaptability یا همان تطابق پذیری با محیط بیش ترین امتیاز را برای فرد به همراه دارد، که به کسانی داده می شود که سابقه کار یا تحصیل در کانادا را دارند و منظور از کار، کار با مجوز قانونی است.

آیا می شود در کانادا بدون دریافت مجوز کار ، کار کرد؟

 اما افراد می توانند برای تامین هزینه های خود مشغول به کار بدون مجوز هم بشوند هر چند برای اقدام از طریق سیستم ورود سریع، کارهای خارج از ساعات قانونی، جزو امتیازات فرد به حساب نمی آید در حقیقت صرفا کمک هزینه است. کار بدون مجوز در کانادا البته صرفا به معنای کار غیرقانونی در کانادا نیست بلکه کاری است که بیمه برای فرد رد نمی شود و محدودیتی در ساعات آن وجود ندارد.

کلام آخر

از این رو در مقاله ای که در پیش روی شما عزیزان قرار داده شد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به ارائه اطلاعاتی در خصوص این موضوع یعنی مجوز کار در کانادا پرداخته اند که امید است برای تان مفید باشد هر چند می توانید سایر مطالب سایت ما را نیز مطالعه فرمایید و در نهایت برای رفع ابهاماتتان با کارشناسان مهاجرتی ما مشاوره شوید.

[instagram-feed feed=9]

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد.
پذيرش تحصيلى
مهاجرت كارى
پروژه هاى سرمايه گذارى
شماره تماس
☎️ 02191003232


‫0/5


‫(0 نظر)

بیشتر بدانید <>>>>   نوروز در کانادا
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا