نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

مهاجرت به کانادا با 5 روش استثنایی

راهنمای مطالعه

مهاجرت به کانادا

آخرین شرایط و الزامات مهاجرت به کانادا و روش های مربوطه از جمله مباحثی است که شما با مطالعه این مقاله با آن آشنا خواهید شد. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تلاش کرده اند تا با استناد به آخرین داده ها و اطلاعات گزارشی خود اداره مهاجرت، تابعیت و پناهندگی کانادا (IRCC) شرح کاملی پیرامون شرایط و اوضاع و احوال روند مهاجرتی به کانادا در سال جدید میلادی را ارائه نمایند.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

فاکتورهایی همانند داشتن پیشنهاد کار در کانادا و یا داشتن اقوام در کانادا برای مهاجرت به کانادا مهم و ثر گذار هستند .. در این بین هدف شما از مهاجرت هم نقش عمده ای در این فرآیند ایفا می کند. اینکه، آیا شما قصد تحصیل، کار یا شروع بیزینس در کانادا دارید، یا اینکه قصدتان از مهاجرت به کانادا تجدید دیدار با خانواده می باشد؟ ما در این مقاله همراه با شما به بررسی و تجزیه و تحلیل شرایط و روش های مهاجرت به کانادا 2022 خواهیم پرداخت. در همین راستا، شما برای ارزیابی شرایط مهاجرت می توانید از مشاوره های تلفنی یا حضوری رایگان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

  مهاجرت به کانادا با سیستم startup

شغل پردرآمد در آمریکا

مهاجرت آسان به کانادا با اکسپرس اینترای

در میان کشورها و مقاصد مهاجرتی مختلف در دنیا، مهاجرت به کانادا مخصوصا به خاطر وجود سیستم مهاجرتی منحصربفردی مثل اکسپرس اینترای (Canada Express Entry) کاملا فرآیند آسانی است. اما به شرطی که شما با شرایط و الزامات این نوع برنامه مهاجرتی نیز آشنا باشید. لازم به یادآوری است که از زمان معرفی این برنامه مهاجرتی در سال 2015 تغییرات عمده ای در اخذ ویزاهای PR کانادا حاصل شده است و روند کند و سهمیه ای صدور ویزا به فراموشی سپرده شد. این برنامه مهاجرتی سیاست مهاجرتی کانادا را کاملا دگرگون کرده و  آنرا به اولین سیستم جهانی در صدور سریع ویزا با توجه به مهارت ها و امتیازات تبدیل کرده است.

در قالب سیستم اکسپرس اینترای 2020 کانادا، متقاضیانی می توانند سریعا به ویزای اقامت دائم (PR) کانادا دست یابند که بالاترین امتیازات (بیش از 67 امتیاز) را کسب نمایند. در واقع جهت مهاجرت به کانادا تحت برنامه مذکور در سال 2020، متقاضیان بایستی شرایط ذیل را تهیه کنند تا صلاحیت درخواست ویزای اقامت دائم (PR) کانادا را کسب کنند. این شرایط عبارتند از:

 • سن: هر چه سن متقاضیان جوانتر به همان اندازه امتیاز بیشتر
 • مدرک تحصیلی: امتیاز بیشتر مربوط به مدارک دانشگاهی
 • سابقه کار: سابقه بیش از 1 سال مساوی امتیاز بیشتر
 • مهارت های زبانی: اخذ امتیاز بالا با ارائه نمرات بالای زبان
 • تطابق پذیری: امتیاز بیشتر جهت اقامت همسر در کانادا
 • پیشنهاد کار: الزامی نبوده ولی امتیاز بیشتر متعلق به دارندگان

5 روش تضمینی مهاجرت به کانادا

کانادا را می توان به بهشت مهاجران خارجی تشبیه کرد. بهشتی که تمامی دسته های مهاجرتی اعم از دانشجو، کارگر، کارآفرین، سرمایه گذار و حتی پناهنده نیز می توانند از مزایا و امتیازات مهاجرت به آن استفاده نمایند. پیش بینی ها نشانگر افزایش درخواست مهاجرتی از سراسر جهان برای دریافت اقامت دائم (PR) کانادا در سال 2020 حکایت دارد. در این میان 5 روش مهاجرتی آسان و تضمینی وجود دارد که با استفاده از آن می توان روند مهاجرتی و اخذ اقامت کانادایی خود را در سال 2020 تسریع کرد:

  بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت
  شرایط دسته زمان رسیدگی هزینه ویزا
برنامه ویزای اسکیل ورکر کانادا (FSWP) کسب حداقل 67 امتیاز ویزای خانوادگی 6 ماه پس از دریافت ITA یا دعوتنامه $1125.00 (دلار)
برنامه داوطلب استانی (PNP) مستلزم داوطلبی از طریق استان ویزای خانوادگی 7 ماه پس از دریافت داوطلبی
برنامه مهاجرتی کبک 50 امتیاز یا 59 امتیاز (در صورت ازدواج) ویزای خانوادگی 6 ماه پس از دریافت داوطلبی $773 CAD (دلار کانادا)
برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک (AIPP) پیشنهاد شغلی از کارفرمای منطقه آتلانتیک ویزای خانوادگی 7 ماه پس از دریافت نامه پیشنهاد شغلی $1125.00 (دلار)
برنامه سرمایه گذار مهاجر کانادا سرمایه گذاری پس اندازی ویزای خانوادگی 12 تا 18 ماه $200,000 (دلار)

تمکن مالی برای مهاجرت به کانادا

یکی از معیارهای ارزیابی شرایط متقاضیان سال جدید جهت اخذ اقامت دائم کانادا توجه به تمکن مالی آنها است. بنا به قوانین مهاجرتی کشور کانادا تمکن لازم برای مهاجران اکسپرس اینترای سال 2020 نسبت به سال قبل افزایش یافته است. تمکن مورد نیاز امسال برای فرد متقاضی از $12,669 (دلار) به $12,960 (دلار) افزایش یافته است. شما می توانید سطوح اثبات تمکنی جدید را برای هر دو برنامه اسکیل ورکر فدرال (FSWP) و مشاغل مهارتی فدرال (FSTP) در جدول زیر مشاهده نمائید:

تعداد اعضای خانواده تمکن مالی لازم برای سال 2019 تمکن مالی لازم برای سال 2020
1 نفر $12,669 CAD (دلار کانادا) $12,960 CAD (دلار کانادا)
2 نفر $15,772 CAD (دلار) $16,135 CAD (دلار)
3 نفر $19,390 CAD (دلار) $19,836 CAD (دلار)
هر عضو خانواده اضافی $3,414 CAD (دلار) $3,492 CAD (دلار)

جالب است بدانید که در قانون مهاجرتی جدید کانادا، متقاضیان دسته سابقه کار کانادایی (CEC) نیز ملزم به اثبات تمکن مالی خود تا $12,960 (دلار) می باشند.

  مدت زمان اعتبار اطلاعات بیومتریک برای ویزا

مشاغل موردنیاز جهت مهاجرت به کانادا

پیش بینی ها از بازار کار کانادا در سال 2020 گویای این واقعیت مهم است که لیست اولویت مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2020 نیز دچار تغییر زیادی می شود. بر این اساس، مشاغل فناوری یا tech jobs در سال 2020 به شدت مور نیاز بازار کار این کشور بوده و کارفرمایان زیادی به دنبال این دسته از کارگران ماهر می شتابند. پس بر طبق نظر کارشناسان مهاجرتی و متخصصان اقتصادی امسال اولویت بازار کار بر روی استخدام نیروهای متخصص در این رشته ها می باشد:

 • توسعه گرها و برنامه نویس ها
 • مدیر پروژه IT
 • آنالیزور تضمین کیفیت
 • آنالیزور داده
 • آنالیزور تجارت IT
 • مهندس نرم افزار ماهر
 • مدیر شبکه
 • کارشناس پشتیبانی فنی

کمبودها در بازار کار بخش فناوری سیاستگذاران برنامه های مهاجرتی استان های بریتیش کلمبیا و اونتاریو را بر آن داشته تا تلاش های استخدامی خود را افزایش دهند. در سال 2019 برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) برنامه پایلوت فناوری خود را تا ژوئن سال 2020 تمدید کرد و در شروع همین سال، برنامه داوطلب مهاجر اونتاریو (OINP) نیز شروع به جذب متقاضیان مهاجر با سابقه کاری بالا در حوزه فناوری را استارت زد.

مهاجرت به کانادا ازطریق الحاق خانواده

همواره یکی از سوالات و دغدغه های مهم متقاضی مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم (PR) این کشور درباره شرایط و نحوه الحاق خانواده در سال 2020 می باشد. بر اساس قانون کانادا در سال جدید، شخصی که دارای اقامت دائم کانادا است و یا دارای پاسپورت کانادایی است می تواند اسپانسر همسر، فرزندان، پدر و مادر خودش یا پدر بزرگ و مادر بزرگش و یا هر عضو دیگر خانواده برای اخذ اقامت دائم کانادا باشد. این قانون صرفا تحت برنامه های اسپانسری خانواده میسر می باشد:

 • برنامه اسپانسری همسر
 • برنامه مهاجرت والدین به کانادا
 • برنامه اسپانسری فرزند یا فرزند خوانده

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت موقتی این کشور روش های دیگری همانند کار یا تحصیل نیز وجود دارد. دانشجویان علاقه مند تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادایی می توانند در این مورد با اخذ مشاوره های برتر کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نسبت به اخذ ویزای تحصیلی کانادا و اعزام به این کشور اقدام نمایند.

برخی از سوالات متداول

سلام من 30 سال سن دارم بیش از7 سال کاره آرایشگری در صنف ناخن کارانجام دادم و مدرک تحصیلیم پیش دانشگاهی هستش دانشگاه نرفتم ادامه بدم میتونم برای اقامت در کانادا اقدام کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام و عرض ادب. برای مهاجرت به کانادا باید از کارفرما دعوت نامه کاری داشته باشید.

سلام.من لیسانس زیست شناسی گرایش بیوشیمی دارم.با سابقه ی کار آموزی و سابقه کار بدون بیمه.میخواستم بدونم اگر بتونم مدرک بین الملی فنی حرفه ای در رشته ی آشپزی رو بگیرم و حدودا یک سال سابقه ی کار با بیمه در رشته آشپزی داشته باشم در در آزمون آیتلس هم نمره خوبی بگیرم ،میتونم ویزای کاری آشپزی برای کانادا بگیرم؟؟

سلام و عرض ادب. در صورتی که پیشنهاد کاری داشته باشید امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

سلام
من‌و همسرم قراره بزودی مهاجرت کنیم ب کانادا، من میخوام ی رشته‌ای رو اینجا حرفه‌ای آموزش ببینم ک اونجا بیکار نباشم، میتونید پیشنهاد بدید چی یاد بگیرم بهتره؟

سلام و عرض ادب خدمت شما. رشته های مدیریتی و فنی و مهندسی در سطح درآمدی خوبی قرار دارند. میتونید مهارت ها را در این زمینه ارتقاء بدید. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
  مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

[instagram-feed feed=5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

فرم زیر رو برای مشاوره رایگان پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.