نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

رشته های علوم انسانی در کانادا

علاقمندان رشته های علوم انسانی در کانادا می توانند تحصیلات خود را در رشته های مدیریت و MBA ادامه دهند و بازار کار خوبی نیز دارد. مبلغ شهریه بسته به دانشگاه و رشته شما متفاوت است. که در ابن مقاله بطور دقیق و کامل بر بررسی شرایط ان خواهیم پرداخت.

رشته حقوق در کانادا

رشته های علوم انسانی در کانادا
رشته های علوم انسانی در کانادا

تحصیل در کانادا با رشته های علوم انسانی

بر اساس آمار بازار کار کانادا، مشاغلی پردرآمدی مانند وکالت، روزنامه نگاری، تدریس، مشاغل علوم پزشکی، بیزینس، تحلیل سیاسی، خدمات خارجی، روابط بین الملل، خدمات عمومی، نویسندگی، پژوهشگری از جمله مشاغل پر متقاضی رشته های علوم انسانی در کانادا می باشد. رشته های علوم انسانی در کانادا شامل طیف وسیعی از دوره ها و برنامه های تحصیلی می باشند که دانشجویان را برای ورود به بازار کار کانادا آماده می کنند.

 دانشجویانی که مایل به کار در رشته های وکالت، خدمات اجتماعی، آموزش و … می باشند، می توانند با تحصیل در علوم انسانی از امتیازات تحصیل در کانادا برخوردار شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان موسسه حقوقی پیشتاز  دارای مجوز رسمی اعزام دانشجو به خارج و نماینده رسمی بیش از 600 کالج و دانشگاه بین المللی از جمله دانشگاه های کانادا آماده ارائه مشاوره های تضمینی و تخصصی به هموطنان عزیز می باشد.

تحصیل علوم انسانی در کانادا

دانشجویان برای تحصیل علوم انسانی در کانادا می توانند در رشته های مختلفی شامل ادبیات، هنر، مذاهب، فلسفه، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، علوم اقتصادی، مطالعات سیاسی، حقوق، مطالعات زنان، باستان شناسی به ادامه تحصیل بپردازند. برنامه تحصیلی علوم انسانی (BHum) در کانادا دارای فضای آموزشی و پژوهشی خاص خود می باشد. محور اصلی برنامه های علوم انسانی BHum  در کانادا تحصیل 4 ساله ای از سمینارهای اصلی می باشد که تحصیل موضوعی و رویدادنگاری از کتاب های برتر جهانی را پیشنهاد می کند.

  فرق ویزای تحصیلی و استادی پرمیت

سمینار سال اول BHum به بررسی سنت های مذهبی از تمدن های باستانی می پردازد. سمینار سال دوم فلسفه یونان و دستاوردهای آن را تحلیل می کند. سمینار سال سوم آثار هنری و ادبی برتر دوره های رنسانس و عصر روشنگری را بررسی می کند و سمینار سال چهارم به بررسی ویژگی مدرنیته و انتقادات از مدرنیته اختصاص دارد.هر سمینار توسط 2 استاد تدریس می شود و شامل گروه های بحث کوچک تشکیل شده توسط اساتید می باشد.

 علاوه بر سمینارها، هر سال شامل مجموعه ای از دوره های مرتبط در رشته های تاریخ، فلسفه، ادبیات، جغرافیا، جامعه شناسی، تاریخ هنر و تاریخ موسیقی می باشد. در بخش بعدی مقاله، شما عزیزان با مقاطع تحصیلی علوم انسانی در کانادا آشنا خواهید شد.

1.      لیسانس علوم انسانی در کانادا

در مقطع لیسانس، دانشجویان علوم انسانی دروس علمی و پژوهشی مربوطه را مطالعه کرده و به بررسی نظریات و مبانی هنر، فلسفه، ادبیات، موسیقی، تاریخ، مذاهب و جامعه شناسی می پردازند. دانشجویان در مقطع لیسانس به منابع و امکانات گسترده تحصیلی و تحقیقاتی دسترسی دارند که اینها شامل انواع کتابخانه ها و بایگانی ها، موزه تاریخ و کتابخانه ملی کانادا، انواع مراکز تحقیقاتی و انیستیتوها می باشد.

شما برای تحصیل در مقطع لیسانس می بایستی علاوه بر ارائه مدرک دیپلم متوسطه و ریزنمرات آن، نمره مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی را نیز به دانشگاه منتخب خود ارائه دهید. مدت تحصیل در مقطع لیسانس رشته های علوم انسانی در کانادا 4 سال می باشد و تحصیل به صورت پاره وقت و تمام وقت امکانپذیر می باشد.

2.      فوق لیسانس علوم انسانی در کانادا

مدرک فوق لیسانس رشته علوم انسانی در کشور کانادا مدرکی است که به دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های کانادایی اعطا می شود.اعتبار این مدرک در سطح ملی و بین المللی بسیار بالاست و شما با اخذ این مدرک به راحتی می توانید در داخل و خارج از کانادا ادامه تحصیل و یا وارد بازار کار شوید. معمولا، مدت تحصیل در مقطع فوق لیسانس 2 سال می باشد و تحصیل در این مقطع به صورت تمام وقت است.

دانشجویان برای اخذ مدرک فوق لیسانس، علاوه بر قبولی در آزمون های پایان ترم می بایست از پایان نامه پژوهشی خود دفاع کنند و در صورت اخذ نمره الف، صلاحیت اخذ مدرک پایان دوره را پیدا می کنند. لازم به ذکر است که شما پس از اتمام دوره فوق لیسانس، شانس خوبی برای کاریابی و اشتغال در کانادا دارید.

  مزایای تحصیل در کانادا

3.      دکتری علوم انسانی در کانادا

مدت تحصیل برنامه دکتری علوم انسانی در کشور کانادا 4 سال می باشد. فرمت تحصیلی این مقطع شامل کارکلاسی و ارائه رساله پژوهشی می باشد. دانشجویان در مقطع دکتری علوم انسانی بایست در آزمون جامع شفاهی و کتبی دو سال اول تحصیلی، قبول شوند. مرحله اول تحصیل در این مقطع حتی قبل از اخذ پذیرش، انتخاب استاد مشاور می باشد.

اما چرا انتخاب استاد مشاور در مقطع دکتری علوم انسانی کانادا اهمیت بالایی دارد؟ چون که شما با انتخاب استاد مشاور در واقع طرح پژوهشی Proposal خود را شامل موضوع رساله، محتوای تحقیقاتی و … را سازماندهی می نمائید. به دلیل ماهیت برنامه PhD در کانادا، ارائه رساله مذکور پیش نیاز اصلی برای اخذ مدرک دکتری در رشته علوم انسانی کانادا محسوب می شود.

بهترین دانشگاه های علوم انسانی در کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان، مقصد بسیار معروف دانشجویان خارجی محسوب می شود. کانادا یکی از پیشگامان آموزش عالی در جهان می باشد که بهترین فرصت ها و تجارب را در اختیار دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاه های این کشور قرار می دهد. یکی از رشته های تحصیلی پرطرفدار در این کشور، رشته های علوم انسانی در کانادا می باشد.

دانشگاه های کانادایی علاوه بر علوم پزشکی و مهندسی، در ارائه برنامه های تحصیلی رشته های علوم انسانی در سطح بین المللی نیز شهرت فراوانی دارند. بهترین دانشگاه های کانادا در زمینه رشته های علوم انسانی بر اساس شاخص های محبوبیت و تحقیقات برتر در این رشته ها به ترتیب رتبه جهانی و ملی عبارتند از:

امتیاز رشته رتبه
ملی
در رشته های
علوم انسانی
رتبه جهانی در
رشته های علوم
انسانی
محل نام دانشگاه
83.1 1 18 تورنتو،
اونتاریو
دانشگاه تورنتو
69.2 2 51 مونترال،
کبک
دانشگاه مک گیل
66.8 3 135 ونکور،
بریتیش کلمبیا
دانشگاه بریتیش کلمبیا
45.6 4 176 ادمونتون،
آلبرتا
دانشگاه آلبرتا
44 5 408 تورنتو،
اونتاریو
دانشگاه یورک
43.7 6 643 مونترال، کبک دانشگاه کنکوردیا

شرایط پذیرش رشته های علوم انسانی در کانادا

فرایند پذیرش دانشگاه های کانادا در رشته های علوم انسانی مشابه رشته های هنر می باشد. با این حال جهت پذیرش سریع و راحت، ارائه معدل بالای تحصیلی ( 70% به بالا) در زبان انگلیسی و دروس دبیرستانی شامل علوم اجتماعی به داوطلبین توصیه می شود. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی، متقاضیان تحصیل رشته های علوم انسانی در کانادا باید مدارکی را همراه با فرم درخواست تحویل دانشگاه مربوطه (DLI) دهند. مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا عبارتند از:

 • فرم درخواست  پذیرش تکمیل شده
 • مقاله یا نمونه نوشته
 • انگیزه نامه SOP
 • توصیه نامه از اساتید قبلی
 • مدرک نمره رسمی از آزمون های SAT/TOEFL/GRE/GMAT
 • صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی جهت اقامت و تحصیل در کانادا
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات مربوطه
 • گواهی پزشکی
 • گواهی سوء سابقه کیفری
 • بیمه سلامت
  کار در کنار تحصیل در کانادا

شهریه رشته های علوم انسانی در کانادا

اگر شما هم مایل به تحصیل علوم انسانی در کانادا می باشید، خبرهای خوش این است که هزینه تحصیلی شما پایین تر از بقیه دانشجویان در رشته های پزشکی و مهندسی می باشد. با این وجود، هیچ شاخص هزینه تحصیلی واحدی در کلیه دانشگاه های کانادا وجود ندارد. بر طبق گزارش Statistics Canada، میانگین هزینه تحصیلی سالانه دانشجویان خارجی در کانادا 2019 بسته به رشته تحصیلی  در حدود CAD$ 27,159 می باشد.

متوسط شهریه سالانه رشته های علوم انسانی به این شرح می باشد: دوره های مدیریت و بازرگانی در حدود CAD$ 26,395، دوره های حقوق در حدود CAD$ 29,756، دوره های علوم اجتماعی در حدود CAD$ 20,000 و دوره های ادبیات CAD$ 20,600 می باشد. علاوه بر این، شما برای تحصیل در کانادا بایستی هزینه های دیگری را نیز به عنوان هزینه های زندگی پرداخت نمائید. میانگین سالانه هزینه زندگی دانشجویی در کانادا CAD$ 600-800 می باشد.

فرصتهای شغلی دانشجویان علوم انسانی در کانادا

دانشجویان رشته های علوم انسانی در کانادا با مهارتهای پژوهشی، نوشتاری و ارتباطی بالایی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند. از امتیازات دانشجویان علوم انسانی در کانادا که فقط خاص دانشکده های علوم انسانی کانادا می باشد این است که دانشجویان علوم انسانی می توانند درخواست همکاری با استاد داده و بتوانند قبل از فارغ التحصیلی، تجربه کاری کسب نمایند. فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی می توانند با ورود به مشاغلی همانند وکالت، تحلیلگر سیاسی- اجتماعی، تدریس، کار بیزینس ، روابط بین الملل، نویسندگی و پژوهشگری و … از درآمد بالایی در کانادا برخوردار شوند.

درصد بالایی از فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی در کانادا به سراغ کار در رشته های تحصیلی یا در برنامه حرفه ای مثل حقوق، تجارت یا آموزش می روند. فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی در کانادا برای طیف وسیعی از مشاغلی مناسب هستند که نیازمند کارمندانی با مهارت های ارتباطی و آنالیزی بالا می باشند. این مشاغل شامل روزنامه نگار، مدیر، بازاریاب، روابط عمومی، منابع انسانی و مشاغل مختلف در صنایع فرهنگی می باشد. در پایان، در صورت تمایل به تحصیل علوم انسانی در کشور کانادا با کارشناسان و وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
  مزایای تحصیل در کانادا
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

[instagram-feed feed=15]

20 پاسخ

 1. سلام. میگن از طریق فامیل توی کانادا هم میشه ویزای کانادا گرفتو. به کانادا مهاجرت کرد. خواستم بپرسم با چه شرایط و مدارکی امکان پذیره و اینکه میشه اینطوری با داعوت نامه رفت و لی ویزای کار نگرفت . مرسی

 2. با سلام . پسر بنده مهندسی شیمی . من شنیدم کانادا به این شغل نیاز داره. میشه بفرمایین چقدر به این شغل نیازه و حقوقش توی کاناداچقدره؟ چون فقط صرف تحصیل برای ما مهم نیست و کار پس از تحصیل هم مهم برامون و به این خاطر پیگیرش م.

 3. سلام. ممنون از اطلا عات کاملتون. لطفا بگید بورسیه های تحصیلی دانشگاههای کانادا قابل برگشته مثل وام تحصیلی و برای ایرانیها کدوم بورسیه فعلا دردسترس. ممنون

 4. سلام و با عرض خسته نباشید
  می خواستم بدونم رشته حقوق بشر برای بورسیه رشته مناسبی هست یا خیر؟ و این که شرایط کار بعد اتمام تحصیل به چه صورته؟

  1. سلام و عرض ادب خدمت شما. یکی از اصلی ترین پارامتر ها در خصوص بورسیه باید استاد راهنما داشته باشید.

 5. سلام من قصدم مهاجرت به کانادا هست سال 99 کنکور انسانی میدم و میخوام برای اولین بار انتخاب رشته کنم میخواستم بدونم کدوم رشته های علوم انسانی از نظر کار خوب و درامد بالا تو کانادا خوب هست؟؟؟ اکثرا میگن مدیریت بازرگانی بخونم و برای ارشد MBA رو انتخاب کنم ولی من سر در نمیارم میشه لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم?????

  1. سلام و عرض ادب در حال حاضر بهترین بازار کار برای رشته های مدیریتی محسوب می گردد. شما می توانید در خصوص تکمیل اطلاعات با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 6. سلام و عرض ادب
  من کارشناسی رشته ادبیات انگلیسی رو خوندم و میخوام برای کارشناسی ارشد در کانادا تحصیل کنم.
  شرایط رشته من رو لطف میکنید بگید

  1. سلام و عرض ادب طول دوره تحصیلی شما 2 ساله و حداقل ایلتس 6.5 نیاز است. وهزینه های آن 11 الی 14 هزار دلار است. برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

 7. سلام ببخشید من فارغ ااتحصیل سال92 سراسری با معدل بالا در رشته مدیریت دولتی هستم بجز mba که جی ار ایی نیاز داره چه رشته ای رو معرفی میکنید که بازار کارشم خوب باشه تو کانادا برای مستر

 8. سلام بنده رشته انسانی درس میخونم می‌خوام برای کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته تدریس برم کانادا معدل هام همشون17 به بالان انگلیسی هم 2 ماه دیگه آیلتس میگیرم

  1. سلام و عرض ادب. برای مقطع کارشناسی شرایط تحصیلی خوبی دارید. در کنار این موارد ارائه مدرک زبان انگلیسی کمک شایانی به شما می کنه. برای اطلاعات بیشتر درباره شرایط ویزای تحصیلی کانادا با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 9. سلام بازار کار کدوم رشته انسانی در کانادا بالا هستش و برای بورسیه تحصیلی چ باید کرد/

 10. سلام خسته نباشید.
  من چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
  ۱. دانشگاه های کانادا به اونایی رشته تربیت معلمی میخونن مثل ایران حقوق میده؟
  ۲.حداقل هزینه گرفتن اقامت دائم تحصیلی کانادا چقدره؟
  ۳.کسانی که زبان انگلیسی بلد نیستن میتونن در کانادا تحصیل کنن؟
  ۴.شرایط اینکه ما بتونیم تو دانشگاه های کانادا درس بخونیم چیه؟
  ممنون میشم به همه سوالات جواب بدین

 11. سلام خسته نباشید ببخشید من دخترم فردا انتخاب رشته داره رشته علوم انسانی تمام رشته ها حتی فرهنگیانم مجاز شده
  میخواد از لیسانس به کانادا مهاجرت کنه اونوقت چه رشته ای انتخاب کنه بهتر هست برای ادامه تحصیلش در کانادا
  چون میگن رشته حقوق اگه ایران بخونید هیچ کشوری قبول نداره دوباره از صفر باید شروع کنید
  اونوقت مدرک دانشگاه فرهنگیان رو میپذیرن
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

فرم زیر رو برای مشاوره رایگان پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.