نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

دانشگاههای کانادا بدون GRE

دانشگاههای کانادا بدون GRE
دانشگاههای کانادا بدون GRE

اکثر ” دانشگاههای کانادا بدون GRE “، دانشجو می پذیرند. در این مقاله به همین موضوع بصورت کامل و دقیق خواهیم پرداخت.

بورسیه تحصیلی آمریکا

بررسی کامل دانشگاههای کانادا بدون GRE و انواع آنها

بنابراین، بر اساس نتایج حاصل از این مطالعه، دانشگاههای کانادا ضرورتا از متقاضیان، نمره GRE نمی خواهند. با این همه، آنها به عملکرد تحصیلی تان توجه می کنند و ملاک پذیرش آنها عموما عملکرد آکادمیک تان می باشد.

کانادا دومین مقصد بسیار معروف برای دانشجویانی است که خواستار تحصیل در خارج هستند. دانشگاههای همانند واترلو، بریتیش کلمبیا، تورنتو، مک گیل از جمله دانشگاههای پژوهشی کانادا محسوب می شوند. نمره GRE حداقلی که برای ورود به یک دانشگاه کانادایی خوب لازم است به 3 روش مختلف دسته بندی می شود:

 • دانشگاههای کانادا بدون GRE؛
 • دانشگاههای کانادا با  GRE اما با نمره حداقل؛
 • دانشگاههای کانادا با GRE اما نمرات مشخص نشده اند.

ما در این مقاله قصد داریم به یکی از سوالاتی پاسخ دهیم که احتمالا سوال شما نیز بوده باشد و آن اینکه دانشگاههای کانادا بدون GRE کدامند؟ برای دسترسی به اطلاعات جامع تر در این خصوص، می توانید سوالات دیگر خود را با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در میان گذاشته و از برترین مشاوره ها در این زمینه استفاده نمایید.

بیشتر بدانید <>>>>   دانشگاه رایرسون کانادا

GRE چیست؟

GRE در واقع حروف اختصاری Graduate Record Examination، به معنای آزمون ثبت فوق لیسانس می باشد که یک آزمون استاندارد در هر فرمت کامپیوتری و هم در فرمت برگه امتحانی است. این آزمون توسط ETS  ( خدمات آزمون تحصیلی) برگزار  می شود.

این آزمون به افزایش شانس پذیرش ها در هر دو برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری کمک می کند. مدت زمان برگزاری GRE در حدود 3 ساعت و 45 دقیقه است. دربین آزمون، زمان استراحت برای دانشجویان درنظر گرفته می شود. اعتبار آزمون GRE فقط تا 5 سال می باشد. سه بخش هستند که نمره شان درجات را مشخص می کنند:

 •  نمره نوشتار تحلیلی متغیر از 0 تا 6.
 • استدلال کلامی (140 تا 170).
 • ·          استدلال کمی (130 تا 170).

آزمون کامپیوتری، به دفعات مکرری در سال برگزار می شود. این عموما به قابلیت دسترسی به مرکز آزمون بستگی دارد. آزمون روی برگه تنها سه بار در هر سال یعنی در طی اکتبر، نوامبر و فوریه برگزار می شود. ابزار دستورالعمل به زبان انگلیسی است. هزینه های آزمون GRE در حدود 205 دلار آمریکاست.

ضرورت اخذ GRE

آزمون عمومی GRE در حقیقت یک نوع تست استاندارد می باشد که جهت پذیرش در رشته های مختلف در دانشگاههای کارشناسی ارشد و  بازرگانی در سراسر جهان گرفته می شود. متقاضیان تحصیل در آموزش عالی، مخصوصا درجه ارشد، دوره کارشناسی ارشد تخصصی، MBA یا PhD می توانند در این آزمون شرکت کنند.

نکته مهم آن است که شرکت در آزمون بین المللی GRE نیازمند احراز صلاحیتی نمی باشد. متقاضیان بدون توجه به فاکتورهای سن و مدرک می توانند به راحتی در این آزمون ثبت نام و شرکت نمایند. لازم به ذکر است که اهمیت نمره GRE از آن حیث می باشد که نمره GRE برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری مخصوصا در دانشگاههای ایالات متحده و کانادا استفاده می شود.

بیشتر بدانید <>>>>   برخی از ویژگی های دانشگاه های کانادا

نحوه ثبت نام در آزمون GRE

 ثبت نام در آزمون GRE به صورت آنلاین می باشد. در اینجا ما پنج مرحله اصلی را نشان می دهیم که متقاضیان می توانند از این طریق در GRE ثبت نام کنند:

 • ساخت یک حساب ETS برای ثبت نام GRE 2019؛
 • انتخاب نوع آزمون GRE- تست موضوع GRE یا GRE General؛
 • تعیین تاریخ و مکان برای آزمون GRE؛
 • تکمیل اطلاعات سابقه تحصیلی برای ثبت نام GRE ؛
 • انجام پرداخت از طریق American Express, Discover, JCB, MasterCard یا VISA.
 • هزینه ثبت نام آزمون عمومی GRE 2019 معادل $205 در کل جهان می باشد. هزینه ها برای آزمون موضوعی GRE به لحاظ جهانی $150 است.

دانشگاههای کانادا با GRE کدامند؟

GRE معمولا توسط دانشگاههای دولتی رتبه بالا در کانادا از متقاضیان اخذ پذیرش اخذ می شود. اما این واقعیت است که دانشگاههای رتبه پایین ممکن است که GRE از داوطلبان نخواهند.

دانشگاههای معروف کانادایی که نمره GRE را از داوطلبان می خواهند، عبارت است از:

 • دانشگاه آلبرتا؛
 • دانشگاه کالگری؛
 • دانشگاه سیمون فراسر؛
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا؛
 • دانشگاه ویکتوریا؛
 • دانشگاه مک گیل؛
 • دانشگاه ویلفرید لوریه؛
 • دانشگاه یورک؛
 • دانشگاه واترلو؛
 • دانشگاه تورنتو،
 • دانشگاه اوتاوا؛
 • دانشگاه پایرسون.

دانشگاههای کانادا بدون GRE کدامند؟

جهت تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد ،اصلا  GRE اجباری نمی باشد. اکثر دانشگاههای کانادا دانشجویان را بدون مدرک GRE می پذیرند. این کار پروفایل دانشجو را ارتقاء می بخشد. همچنین، احتمال اخذ پذیرش ها و ویزا برای کارشناسی ارشدها را در دانشگاههای کانادا افزایش می دهد .

دانشگاههای معروفی که نمره GRE نمی خواهند یا اگر بخواهند نمره حداقلی درخواست می کنند:

 • دانشگاه رجینا؛
 • دانشگاه لاوال؛
 • دانشگاه لتبریج؛
 • دانشگاه صنعتی وانتلن؛
 • دانشگاه رویال رود؛
 • دانشگاه فراسر والی؛
 • دانشگاه تورثرن بریتیش کلمبیا؛
 • دانشگاه مانیتوبا،
 • دانشگاه نیو برونزویچ.
بیشتر بدانید <>>>>   دانشگاه رایگان در کانادا

رشته های پرمتقاضی بدون GRE در کانادا

در اینجا فهرست برخی رشته های تحصیلی دانشگاههای برتر در کانادا بدون GRE برای برنامه های MS و PhD نمایش داده می شود.

    رتبه بندی آموزش عالی Time دانشگاه برنامه شرایط پذیرش
  مهندسی مکانیک 34 دانشگاه بریتیش کلمبیا کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) UG  در مهندسی عمران –رنج B +  (76% در UBC)
31 دانشگاه تورنتو کارشناسی ارشد مهندسی (MEng) کارشناسی ارشد علوم کاربردی (MASc)   لیسانس علوم لیسانس مهندسی با B (73%+) / B+ (78%+)
کارشناسی ارشد بدون GRE: مهندسی عمران 34 دانشگاه بریتیش کلمبیا کارشناسی ارشد مهندسی (M.Eng.) UG in Civil Engineering–B+ range (76% at UBC)
Masters without GRE: Biotechnology کارشناسی ارشد :GRE بدون زیست تکنولوژی   42 دانشگاه مک گیل         کارشناسی ارشد علوم (کاربری) در زیست تکنولوژی 1. مدرک کارشناسی در علوم زیست شناسی 2. CGPA حداقل 3.2 3. دانش پیشرفته در زیست شیمی، زیست شناسی مولکولی و سلولی  
    کارشناسی ارشد :GRE بدون ریاضیات و آمار 19 دانشگاه تورنتو 1. کارشناسی ارشد ریاضیات مالی 2. کارشناسی ارشد علوم 1. مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر 2.نمره معدل بالای B+  
کارشناسی ارشد بدون GRE: علوم کامپیوتر   19 دانشگاه تورنتو   کارشناسی ارشد علوم در رایانش کاربردی . 1. مدرک کارشناسی در علوم کامپیوتر 2.نمره معدل بالای B+ دو سال نهایی تحصیلات UG    
         

نتیجه گیری:

GRE آزمون مهمی  برای درخواست پذیرش مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در خارج، مخصوصا در کشورهای آمریکا و کانادا محسوب می شود اما برخی از دانشگاههای کانادا بدون GRE و برخی با GRE نسبت به پذیرش متقاضیان اقدام می کنند.

اکثر دانشگاههای دولتی رتبه بالا همانند دانشگاه واترلو، تورنتو و بریتیش کلمبیا، نمره GRE  را از متقاضیان می خواهند. درحالیکه، دانشگاههای کوچک یا موسسات آموزش عالی خصوصی همانند دانشگاه رجینا، مانیتوبا، لاوال و رویال رود از متقاضیان اشان GRE طلب نمی کنند. در صورت وجود هر گونه سوال و ابهامی در خصوص شرایط پذیرش از دانشگاههای کانادا، با برترین موسسه مهاجرتی ایران یعنی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
‫0/5 ‫(0 نظر)
بیشتر بدانید <>>>>   کالج در کانادا
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

‫0/5 ‫(0 نظر)

6 دیدگاه دربارهٔ «دانشگاههای کانادا بدون GRE»

 1. سلام. بنده اسمعیلی هستم. ممنون از سایت تون. پسرخواهرم دیپلم تجربی ش از مدرسه نمونه دولتی با معدل الف گرفته و قصد داره بره خارج پزشکی بخونه میگن آلمان و اوکراین برای پزشکی بهتره. از نظر هزینه و سرایط تحصیلشون کدومیک مناسب تره برای ما. البته هنوز نمره آزمون زبانش نگرفته. ممنون بازم

  1. با سلام و احترام هر دو کشور دانشگاه مورد تایید دارند ولی تفاوت هایی باهم دارند به طور مثال دانشگاهای آلمان باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید در صورتی که برای دانشگاهای اوکراین مدرک زبان انگلیسی قابل ارائه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02126705356 تماس حاصل فرمائید.

 2. با سلام
  با لیسانس صنایع غذایی میشه ارشد علوم تغدیه شرکت کرد؟
  چه دانشگاه هایی پذیرش دارن؟
  گرفتن مدرک GRE در این رشته اجباریه؟
  رتبه بندی دانشگاهی برای این رشته به چه صورت؟
  از کی باید برای پذیرش ترم جدید اقدام کرد؟
  ممنون

  1. سایت کانادای سفیران سروش سعادت

   سلام و عرض ادب بله میشه اقدام کرد یکسری دروس شما معادل سازی میشه. رتبه دانشگاه و مدرک GRE بسته به دانشگاه داره. رزومه تحصیلی شما باید بررسی باشه. در خصوص بررسی شرایط با موسسه با شماره02191003232تماس بگیرید.

   1. با سلام
    می خواستم بدونم Dalhousie university کانادا برای پذیرش در رشته ارشد خدمات مالی مدرک gre میخواد یا نه؟؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا