نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

تحصیل it در کشور کانادا

تحصیل it در کشور کانادا
تحصیل it در کشور کانادا

تحصیل it در کشور کانادا : سایت کانادای سفیران سروش سعادت ، مرجع و راهنمای مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

آنچه در این مقاله به بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت :

  • شرایط تحصیل it در کشور کانادا چگونه است؟
  • تحصیل it در کانادا در مقطع کارشناسی به چه صورتی است ؟
  • تحصیل it در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟
  • شرایط تحصیل it در کانادا در مقطع کارشناسی دکترا کدامند؟
  • بازار کار رشته های مهندسی کامپیوتر و it در کانادا چگونه است ؟
  • بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر و it در کانادا کدامند؟
  • هزینه تحصیل it در کانادا چند دلار است؟

شرایط تحصیل it در کشور کانادا

همانطور که می­دانید دانشگاه های کانادا از برتری و معتبرترین دانشگاه های جهان هستند که اکثر دانشگاه های این کشور دارای رتبه های کمتر از 100 در جهان می­باشند. تحصیل it در کانادا طرفداران زیادی دارد. دانشگاه هایی که این رشته را در کانادا به دانشجویان ارائه می­نمایند، امکانات بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده اند.

از آنجائیکه رشته آی تی یکی از زیرگروههای رشته مهندسی کامپیوتر است، با دیگر رشته های مهندسی نیز مرتبط بوده و امکان یافتن شغل برای دانشجویان در این رشته بسیار فراهم می­باشد. اکثر آموزش های ارائه شده در این رشته در دانشگاه های کانادا بصورت عملی ارائه داده می­شود و دانشجویان مدت زمان بیشتری را در آزمایشگاه های کامپیوتر حضور خواهند داشت. البته ناگفته نماند برخی از دروس در این رشته بصورت تئوری و در کلاس های درس آموزش داده می­شوند.

متقاضیان تحصیل it در کانادا می­توانند در در زمینه بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مورد نظر با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راتباط برقرار نموده و از مشاوره های مفید آنان بهره­مند گردند. دانشجویان با اتمام تحصیلات شان در این رشته با فرصت های شغلی بسیاری روبرو خواهند بود. شرکت های مهندسی- شرکت های مشاوره مهندسی فناوری اطلاعات و شرکت های زیر ساخت های کامپیوتری و سخت افزاری متخصصین زیادی را در این رشته استخدام می­نمایند.

اکثر دانشگاه های مهندسی در کانادا دارای دانشکده کامپیوتر هستند که رشته it را به دانشجویان ارائه می­نمایند.  بسیاری از دانشگاه های کانادا رشته آی تی را بعنوان رشته ای تخصصی در دیگر رشته ها همچون مکانیک و الکترونیک می­دانند و بصورت ترکیبی در برخی دیگر از رشته ها تدریس می­شود. تحصیلات تکمیلی در این رشته در برخی از مشاغل از اهمیت بالایی برخوردار است و دانشجویانی که مقاطع کارشناسی و ارشد خود را در این رشته به پایان رسانیده اند، از فرصت های شغلی بیشتری برخوردار خواهند بود.

  مهاجرت به چه قیمتی

تحصیل it در کانادا در مقطع کارشناسی

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته it در کانادا معمولاً 4 سال است و دانشجویان ملزم به گذراندن دروس ریاضیات سال آخر دبیرستان همچون فیزیک- حسابان- شیمی و انگلیسی هستند. برای ادامه تحصیل it در کانادا در مقطع کارشناسی ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به دانشگاه های کانادا لازم و ضروری است.

تحصیل it در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا را دارند، می­بایست دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های الکترونیک- برق- کامپیوتر- مهندسی نرم افزارو آی تی باشند. دانشجویان می­باید در درس ریاضی نمره قابل قبولی را کسب نموده باشند. که این نمره بسته به دانشگاه های مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. طول دورهه تحصیل در این رشته معمولاً 2 سال است و تدریس به زبان انگلیسی در این رشته ارائه داده می­شود.

تحصیل it در کانادا در مقطع دکتری

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا می­باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. البته دانشجویان مقطع کارشناسی که دارای تجارب گسترده تحقیقاتی و علمی در این زمینه باشند، می­توانند بدون گذراندن دوره کارشناسی ارشد، جهت تحصیل در مقطع دکترا در کانادا در این رشته اقدام نمایند. برخی از دانشگاه های کانادا برای پذیرش در این مقطع شرایطی همچون ارائه مدرک GRE و مدرک زبان انگلیسی را قرار داده اند. پذیرش در این دانشگاه ها با ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 5/6 می­باشد.

بازار کار رشته های مهندسی کامپیوتر و it در کانادا

یکی از کشورهای پیشرفته در حوزه فناوری اطلاعات کشور کاناداست. دولت کانادا نیز از متخصصین و افرادی که دارای مهارت های ویژه در این زمینه هستند استقبال می­نماید. این کشور نیروهای زیادی را در بخش های مختلف فناوری اطلاعات استخدام می­نماید و افرادی که دارای مهارت های تخصصی در این زمینه هستند می­توانند بدون دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در کانادا و با استفاده از برنامه های دولت کانادا در زمینه استخدام به این کشور مهاجرت نمایند. در حال حاضر نیز81000 نیروی متخصص آی تی در این کشور مشغول به کار هستند و این کشور در سال 2019 اعلام نمود که به بیش از 182000 نیروی متخصص در این زمینه نیازمند است.

  مهاجرت به کانادا pr

بهترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر و it در کانادا

اکثر دانشگاه های کانادا از اعتبار بالایی در میان کشورهای جهان برخوردار می­باشند که رنکینگ های بالایی را در طول سالهای مختلف به خود اختصاص داده اند. همچنین سیستم آموزشی دانشگاه های کانادا از با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در جهان هستند که بسیاری از دانشگاه های جهان سعی در پیاده سازی سیستم های آموزشی این کشور در دانشگاه های خود می­باشند. برترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر جهت تحصیل it در کانادا عبارتند از:

● دانشگاه مموریال نیوفاندلند

● دانشگاه دالهاوزی

● دانشگاه شربروک

● دانشگاه لاوال

● دانشگاه واترلو

● دانشگاه رایرسون

● دانشگاه تورنتو

● دانشگاه کوئین

● دانشگاه ویکتوری

● دانشگاه ساسکاچوان

هزینه تحصیل it در کانادا

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقایسه با برخی از کشورها همچون آمریکا و انگلستان بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر است. دانشجویان می­باید هزینه ای معادل 15000-30000 دلار برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی خود در کانادا در نظر بگیرند. البته هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه ها و شهرهای مختلف این کشور ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد. جدول زیر هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور را نشان می­دهد.

مقطع تحصیلی شهریه در سال ( دلار)
کارشناسی 30000-50000
کارشناسی ارشد 5500-29000
دکتری 10000-20000

علوه بر هزینه های تحصیل که در جدول فوق نشان داده شد، دانشجویان می­بایست هزینه هایی را برای تأمین هزینه های زندگی – کتب و جزوات- حمل و نقل و خورد و خوراک در نظر داشته باشند. بطور میانگین هزینه های زندگی در کانادا 14000-40000 دلار در سال برآورد شده است. البته دانشجویان امکان انجام کارهای دانشجویی و پاره وقت در این کشور را دارند و از این طریق تنها می­توانند بخشی از هزینه های خود در این کشور را پوشش دهند. ناگفته نماند دانشگاه های کانادا بورسیه های متعددی را به دانشجویان اختصاص داده است و دانشجویانی که دارای سطح علمی بالاتر و امتیازت بالاتری هستند، براحتی می­توانند از این بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی بهره­مند گردند. البته اکثر این بورسیه ها به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اختصاص یافته است. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمندان ومتقاضیان تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا را راهنمایی می­نمایند.

  مهاجرت خود اشتغالی کانادا 2023

[instagram-feed feed=7]

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
  دلایل تحصیل در کانادا
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

فرم زیر رو برای مشاوره رایگان پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.