نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

دانشگاه مونترال کانادا

دانشگاه مونترال کانادا
دانشگاه مونترال کانادا

اگر دنبال اطلاعات کامل و دقیقی از تحصیل در دانشگاه مونترال هستید این مقاله را تاانتها مطالعه کنید.

دانشگاه کانادا مونترال یکی از دانشگاهای عمومی فرانسوی است که در سال 1878 میلادی تاسیس شده است. مونترال دومین شهر پرجمعیت در کانادا و بزرگترین شهر استان کبک است. برای اخذ پذیرش در دانشگاه مونترال باید شرایط لازم را احراز نمائید.

در این مقاله اطلاعات کاملی را در خصوص اخذ پذیرش در دانشگاه کانادا مونترال برای متقاضیان اخذ پذیرش در دانشگاهای کانادا ارائه داده ایم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بورسیه های کارشناسی دانشگاه ویکتوریای کانادا

دانشگاه مونترال از 1878 تا 2022

این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاهای ایالت کبک کانادا محسوب می شود. سیستم آموزشی عالی این کشور دانشجویان زیادی را هر ساله برای ادامه تحصیل در این کشور جذب می نماید. شهر مونترال که این دانشگاه در آن واقع شده است،  یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی محسوب می شود.

این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی عمده آمریکای شمالی شناخته می شود. با درآمد تحقیقاتی بیش از نیم میلیارد دلار، به عنوان سومین دانشگاه تحقیقاتی کانادا محسوب می شود.

بیشتر بدانید <>>>>   دانشگاه رایرسون کانادا

از نظر رتبه جهانی می توان گفت علاوه بر این که مونترال به عنوان یک شهر ایده آل برای مهاجران و متقاضیان شناخته شده است و اکثر متقاضیان بعد از اتمام تحصیلات خود تمایل به اخذ اقامت این شهر را دارند، همچنین می توان گفت دانشگاه کانادا مونترال دارای رتبه جهانی 108 است.

شهر مونترال در سال 2018 به عنوان بهترین شهر دانشجویی و در حال حاضر به عنوان چهارمین شهر دانشجویی شناخته شده است.

اگر چه این دانشگاه تمرکز اصلی را بر زبان فرانسوی دارد ولی در مقطع تحصیلات تکمیلی و کارهای پژوهشی این امکان را به متقاضیان می دهد که با ارائه مدرک زبان انگلیسی تحصیلات خود را به زبان انگلیسی در این دانشگاه ادامه دهند.

لیست رشته های تحصیلی و دانشکده ها در دانشگاه کانادا مونترال

در دانشگاه مونترال شما می توانید در رشته های هنر و علوم، آموزش و پرورش، حقوق، پزشکی، الهیات، معماری، جرم شناسی، علوم اجتماعی و… تحصیلات خود را ادامه دهید.

لیست دانشکده های این دانشگاه شامل:

 • پزشکی
 • دندان پزشکی
 • پرستاری
 • دامپزشکی
 • داروسازی
 • طراحی زیست محیطی
 • حرکت شناسی
 • حقوق
 • بینایی سنجی
 • بهداشت عمومی
 • هنر و علوم
 • موسیقی

فرایند تحصیل در دانشگاه مونترال

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کبک هستند، باید از شرایط خاص دولت کبک و دولت کانادا برخوردار باشند. در قدم اول شما نیازمند اخذ پذیرش در دانشگاه مونترال می باشید. برای اخذ پذیرش شما باید هزینه تحصیل خود را در این دانشگاه پرداخت نمائید.

بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه کانادا مونترال شما باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم را انجام دهید. برای اخذ ویزا شما باید به سفارت کانادا مراجعه نمائید و مدارک لازم را جهت اخذ ویزای دانشجویی ارائه دهید.

فرایند اخذ پذیرش در دانشگاه مونترال

برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس شما باید درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز از جمله مدرک تحصیلی دیپلم به همراه ریز نمرات، مدرکی مبنی بر دانش زبان شما و در صورت لزوم مدارک دیگری را ارائه دهید. دوره لیسانس در این کشور 4 ساله می باشد.

بیشتر بدانید <>>>>   کالج در کانادا

برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس نیز شما باید مدارک تحصیلی خود را در مقاطع قبل ارائه دهید. لیست مدارک مورد نیاز ممکن است بسته به رشته مورد نظر شما متفاوت باشد. به طور مثال ممکن است از شما در این مقطع توصیه نامه از جانب استادان خود در مقاطع قبل نیز، نیاز باشد.

در مقطع دکترا مدارک مورد نیاز شما متفاوت از مقاطع قبل است. شما باید نشان دهید در مطالعات تکمیلی خود تحقیقات کاملی را در رشته تحصیلی خود انجام داده اید و به این منظور باید مقالاتی را ارائه دهید که هدف شما را از تحصیل و انجام کارهای پژوهشی نشان دهد. برای اخذ پذیرش در این مقطع شما باید نشان دهید که دانش زبان فرانسوی را دارید. اگر تحصیلات خود را قبلا در این دانشگاه تکمیل نموده اید نیازی به ارائه مدرک زبان فرانسوی نیست اما در غیر این صورت شما باید در آزمونی که به زبان فرانسوی است شرکت نمائید و نمره قابل قبولی در این آزمون به دست بیاورید.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که در صورت داشتن دانش زبان انگلیسی می توان مدرک زبان انگلیسی ارائه داد.

متقاضیان کلیه مدارک را ترجمه شده باید برای دانشگاه ارسال نمایند و پس از آن باید هزینه تحصیل خود را طی 72 ساعت بعد از ارسال درخواست دانشگاه، به حساب دانشگاه واریز نمایند. هزینه تحصیل یک سال تحصیل خود را به حساب دانشگاه باید واریز نمایند.

هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال

هزینه تحصیل شما بستگی به این دارد که آیا شما یک شهروند کانادا هستید که ساکن کبک است و تابعیت خارجی دارید. اتباع خارج از این کشور باید هزینه تحصیل خود را پرداخت نمایند.

برای مقطع کارشناسی ارشد هزینه تحصیل متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه بسته به رشته و دانشکده متفاوت است ولی به صورت کلی هزینه تحصیل از 8.000 دلار کانادا شروع می شود.

بیشتر بدانید <>>>>   دانشگاه مک گیل کانادا (University of McGill)

برای مقطع دکترا نیز هزینه تحصیل متقاضیان بسته به شرایط دانشجو و رشته تحصیلی متفاوت است ولی به صورت کلی هزینه تحصیل از 7.000 دلار کانادا شروع می شود.

مقطع فوق لیسانس در این دانشگاه معمولا 2 سال و مقطع دکترا معمولا 3 ساله می باشد.

قبل از انجام هر اقدامی جهت اخذ ویزای تحصیلی در کشور کانادا پیشنهاد می کنیم بررسی شرایط تحصیل در کانادا را انجام دهید و اطلاعات کاملی را در این باب دریافت نمائید. در صورت احراز شرایط متقاضیان امکان تحصیل در کانادا با بورسیه را دریافت می نمایند که می توانید شرایط خود را برای اخذ بورسیه با کارشناسان ما بررسی نمائید.

هزینه زندگی دانشجویی در مونترال

هرچند هزینه زندگی در مونترال نسبت به سایر شهرهای آمریکای شمالی کم است ولی به صورت کلی دانشجویان بین المللی باید یک برآورد ولیه از هزینه های زندگی خود برای هزینه مسکن و محل اقامت خود، هزینه غذا و مواد غذایی، هزینه کتاب های درسی و… در این شهر داشته باشند. متقاضیان همچنین باید هزینه بیمه خود را در این کشور داشته باشند.

هزینه بیمه درمانی شما برای یک سال حدود 1.000 دلار در سال می شود. برای زندگی در این شهر شما باید سالیانه حدود 14.000 دلار را در برآورد اولیه خود داشته باشید.

اقامت پس از تحصیل در مونترال

دانشجویانی که از دانشگاه کانادا مونترال فاوغ التحصیل شده باشند، دولت کانادا فرصت می دهد که بعد از اتمام تحصیل در این کشور حضور داشته باشند و در جست و جوی کسب تجربه کاری در این ایالت باشند.

بسته به مدت زمان تحصیل شما در این ایالت میزان اعطای اقامت پس از تحصیل متفاوت است. شما ممکن است با جود سه سال تحصیل در این کشور به مدت 3 سال نیز اقامت پس از تحصیل دریافت نمائید. همچنین در بعضی مواقع شما ممکن است که فقط 8 ماه فرصت اقامت در کانادا را دریافت نمائید.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سال ها تجربه این امکان را دارد که شما را در اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی دانشگاه کانادا مونترال دریافت نماید.

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
‫0/5 ‫(0 نظر)
بیشتر بدانید <>>>>   دانشگاههای کانادا بدون GRE
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

[instagram-feed feed=5]

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا