نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

دانشگاه های برتر آمریکا

دانشگاه-های-برتر-آمریکا

تبدیل شدن به دانشجوی بین المللی در دانشگاه های برتر آمریکا کار راحتی نیست. فرآیند درخواست پیچیده و رقابتی است به این معنی که قبل از شروع کلاس ها نیاز به تلاش فراوان و پشتکار است. علاوه بر این، طی انجام مراحل پذیرش توسط این دانشگاه ها سریع نیست و باید از قبل با برنامه ریزی و سازماندهی شده پیش رفت. از مهم ترین مراحل می توان به آزمون مهارت زبان، ارزیابی مدارک تحصیلی و سطح نمرات دروس تخصصی در رشته تحصیلی مورد نظر اشاره کرد. در مقاله زیر که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می شود، بیشتر به بررسی دانشگاه های برتر آمریکا و شرایط پذیرش آن ها پرداخته شده است.

بورسیه تحصیلی در آمریکا

پذیرش از دانشگاه های برتر آمریکا برای تحصیل

هنگام درخواست از دانشگاه های برتر آمریکا حتما شرایط را با دقت مطالعه کنید. برخی به آزمون ‌های استاندارد، نیاز دارند و برخی دیگر به عنوان بخشی از روند پذیرش، مدارک مختلفی درخواست می‌کنند. اکثر دانشجویان برای افزایش شانس پذیرش برای 3 تا 5 دانشگاه اقدام می کنند. هزینه های درخواست دانشگاه معمولا بین $75 تا $100 (دلار) بسته به دانشگاه است. ممکن است از دانشجویان غیرآمریکایی خواسته شود که مدرکی ارائه کنند که نشان دهد مهارت ‌های زبان انگلیسی آنها برای شرکت در کلاس ‌ها به اندازه کافی مهارت دارد. کشور آمریکا در حال حاضر یک سیستم پذیرش برای همه موسسات آموزش عالی ندارد. دانشجویان بین المللی باید مستقیماً از طریق دانشگاه درخواست دهند.

  شغل پردرآمد در آمریکا - 10 کار پولساز

الزامات زبان برای تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا

برای اطمینان از اینکه قادر به یادگیری مؤثر و شرکت در کلاس های خود هستید، باید نشان دهید که به اندازه کافی مهارت های زبان انگلیسی برای درخواست پذیرش در دانشگاه های برتر آمریکا را دارید. حداقل نمرات تا حد زیادی به رشته تحصیلی و موسسه آموزشی بستگی دارد. اکثر دانشگاه های برتر آمریکا یکی از این آزمون ها را می پذیرند:

 • آزمون آیلتس آکادمیک
 • آزمون تافل iBT
 • PTE Academic آزمون انگلیسی پیرسون
 • C1 Advanced

اسناد لازم برای تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا

دانشگاه ها برای تحصیل در رشته های مختلف به مدارک متفاوتی نیاز دارند. با این حال، اگر برای دانشگاه های برتر آمریکا درخواست دهید، به احتمال زیاد به این موارد نیاز خواهید داشت:

 • ریز نمرات یا سوابق نمرات (دبیرستان و یا دانشگاه)
 • خلاصه سوابق کاری
 • نمرات آزمون (SAT، ACT، GRE، GMAT)
 • اثبات تسلط به زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه یا بیانیه هدف
 • هزینه درخواست
 • نوشتن نمونه
 • عکس پاسپورت

مهلت درخواست دانشگاه های برتر آمریکا

اگر برای مدرک لیسانس در دانشگاه های برتر آمریکا درخواست می دهید، دانشگاه ها معمولاً 2 مهلت درخواست ارائه می دهند، پذیرش زودهنگام و پذیرش عادی. اگر برای پذیرش پاییز درخواست می دهید، مهلت های اولیه بین اکتبر و نوامبر سال قبل خواهد بود. اگر برای پذیرش بعد از پاییز درخواست می دهید، مهلت های معمول پذیرش بین فوریه و مارس همان سال خواهد بود.

اگر برای مدرک فوق لیسانس (کارشناسی ارشد یا دکترا) درخواست می دهید، مهلت درخواست دانشگاه آمریکایی شما به ترمی که در آن ثبت نام می کنید (میزان پذیرش بهاره یا پاییز) بستگی دارد. اگر برای پذیرش پاییز درخواست می دهید، مهلت شما می تواند از ژانویه تا مارس باشد. اگر برای پذیرش بهار درخواست می دهید، مهلت شما احتمالاً بین جولای و سپتامبر، سال قبل است. این مهلت‌ها بسته به برنامه ‌ای که می‌خواهید یا اینکه در کدام دانشگاه می‌خواهید شرکت کنید، می‌تواند به شدت متفاوت باشد.

  مشکلات زندگی در آمریکا

معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

در نسخه 2023 رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، کمتر از نیمی از 100 دانشگاه برتر جهان در ایالات متحده (که دارای 27 نماینده) یا انگلستان (17) است، قرار دارند. این رتبه بندی براساس شاخص های مختلفی صورت گرفته است که عملکرد پژوهشی دانشگاهی و شهرت جهانی و منطقه ای آن ها را می سنجند.

جدول زیر دانشگاه های برتر آمریکا را با رتبه جهانی آن ها نشان می دهد:

نام دانشگاهرتبه جهانی (QS)
انستیتو تکنولوژی ماساچوست1
دانشگاه استنفورد3
دانشگاه هاروارد5
انستیتو تکنولوژی کالیفرنیا6
دانشگاه شیکاگو10
دانشگاه پنسیلوانیا13
دانشگاه پرینستون16

هزینه های تحصیل در دانشگاه های برتر آمریکا

مدارک ارائه شده توسط دانشگاه ها و کالج های آمریکایی در سراسر جهان مشهور هستند و دانشجویان را جذب می کنند حتی اگر مدت زمان تحصیل در مقایسه با طول دوره های تحصیلی در کشورهای اروپایی بیشتر باشد. فارغ التحصیل شدن در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد در ایالات متحده آمریکا نیز یک مزیت بزرگ است زیرا بسیاری از دانشگاه های برتر آمریکا به خاطر محیط دانشگاهی درخشان و روش ها و امکانات آموزشی جدید مشهور هستند. هزینه های تحصیل بسته به عوامل مختلفی مانند رشته، مدت زمان تحصیل، دانشگاه، شهر و غیره می تواند متفاوت باشد.

در جدول زیر هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های برتر آمریکا را مشاهده می کنید:

نام دانشگاهمتوسط شهریه سالانه (دلار)
دانشگاه پرینستون44000$
دانشگاه هاروارد5500$ تا $33000
دانشگاه شیکاگو13500$ تا $39500
دانشگاه ییل22000$ تا $46000
دانشگاه کلمبیا23000$ تا $59000

در این دانشگاه‌ های برتر آمریکا، برخی از برنامه ‌های تحصیلی مانند حقوق، روابط بین‌الملل، هنرهای تجسمی، MBA و سایر برنامه‌ های تحصیلی می‌توانند بیش از $60000 (دلار) در سال هزینه داشته باشند.

  ویزای همراه آمریکا

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های برتر آمریکا

بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به دانشجویان بین المللی کمک های مالی ارائه می کنند. رشته های تحصیلی که معمولاً بودجه سخاوتمندانه بیشتری دریافت می کنند شامل مهندسی، علوم فیزیکی و علوم زیستی هستند. علاوه بر دانشگاه‌ ها، کمیسیون‌ ها و سازمان‌ های دیگری نیز وجود دارند که بر اساس معیارهای مختلف به دانشجویان بین‌المللی کمک هزینه تحصیلی و کمک مالی ارائه می‌کنند، مانند:

 • دستاوردهای تحصیلی
 • نیاز مالی
 • فعالیت های فوق برنامه

تعدادی از بورسیه هایی که دانشجویان خارجی می توانند برای آن ها درخواست دهند:

 • برنامه بورسیه دانشجویان خارجی فولبرایت: به هنرمندان و محققان جوان کمک می کند تا در خارج از کشور در آمریکا به تحصیل بپردازند.
 • برنامه بورسیه بین المللی بنیاد آقاخان: بیشتر برای دوره های کارشناسی ارشد است، اما گاهی اوقات این بنیاد برنامه های کاربردی برای برنامه های دکترا را نیز در نظر می گیرد.

برای تحصیل در دانشگاه های برتر جهان می توانید از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام نمایید.

منابع: https://www.mastersportal.com/articles/1650/how-to-apply-to-an-international-university-in-the-us-in-2022.html

https://www.mastersportal.com/articles/1762/tuition-fees-for-masters-degrees-in-the-usa-average-costs-for-popular-subjects.html

[instagram-feed feed=14]

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
  مشکلات زندگی در آمریکا
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

فرم زیر رو برای مشاوره رایگان پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.