نادر ایرانیان
سفیران ویزامهاجرت ، ویزا، اقامت

شرایط مهاجرت پزشک به کانادا

شرایط مهاجرت پزشک به کانادا : سایت تخصصی کانادای سفیران سروش سعادت ، مشاور و راهنمای ایده ال جهت مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کانادا می باشد.

آنچه که در این مقاله به بررسی جمیع شرایط آنها خواهیم پرداخت :

  • شرایط مهاجرت پزشک به کانادا
  • چگونگی شرایط مهاجرت پزشک به کانادا
  • تحصیل پزشکی در کانادا
  • بازار کار پزشکان در کانادا چگونه است؟
  • مراحل و شرایط مهاجرت پزشک به کانادا
  • مهاجرت پزشکان به کانادا
  • زندگی در کانادا

ویزای کار کانادا

شرایط مهاجرت پزشک به کانادا

با توجه به شرایط بسیار مناسب کاری برای پزشکان در کانادا، اکثر پزشکان سعی در مهاجرت به این کشور دارند. شرایط مهاجرت پزشک به کانادا بگونه ای است که ابتدا می­باید مدارک تحصیلی پزشکان با مدارک تحصیلی پزشکی در این کشور معادل سازی گردد. لازمه معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا است. تمامی پزشکانی که متقاضی مهاجرت و انجام کار در کانادا هستند، می­باید از مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی بخوبی برخوردار باشند. کشور کانادا با کمبود شدید نیروی پزشک مواجه است و در برنامه های مهاجران ماهر و حرفه ای از پزشکان و متخصصین کشورهای خارجی بخوبی استقبال می­نماید. پزشکان خارجی که قصد مهاجرت به کانادا و انجام کار در این کشور را دارند، ابتدا باید در آزمون MCCEE کانادا شرکت نموده و پس از ورود به این کشور آزمون های MCCQE را نیز سپری نمایند.

آزمون MCCEE هر ساله در 81 کشور مختلف برگزار می­شود و پزشکانی که حداقل نمره 250 را از این آزمون کسب نمایند، می­توانند برای اخذ ویزای کانادا اقدام و به این کشور سفر نمایند. بقیه مراحل پذیرش و انجام کار در کانادا را می­باید در این کشور انجام دهند. آزمون MCCQE در کشور کانادا و با ارائه گواهی قبولی در آزمون MCCEE از پزشکان اخذ خواهد شد. پزشکان و متخصصین عزیزی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می­توانند از مشاوره های مفید مجموعه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند شده و راهنمائی های لازم را در زمینه ها مختلف از کارشناسان ارشد این موسسه جویا شوند.

چگونگی شرایط مهاجرت پزشک به کانادا

هر ساله کشور کانادا لیستی از مشاغل مورد نیاز ملی را صادر می­نماید. بخش زیادی از این فهرست مربوط به مشاغل پزشکی می­باشد. این موضوع باعث شده است تا پزشکان متخصص و حرفه ای براحتی به کانادا مهاجرت نمایند. از مهمترین شرایط مهاجرت پزشک به کانادا برخورداری از مدرک تحصیلی معتبر پزشکی و چند سال سابقه کار در این زمینه می­باشد. این پزشکان توسط شورای پزشکی کانادا معاینه گردیده و تمامی مدارک تحصیلی شان بررسی و ارزیابی می­گردد. همچنین تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی از ملزومات انجام کار در این کشور محسوب می­گردد.

  سریع ترین روش مهاجرت کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

دانشگاه های کشور کانادا از برترین دانشگاه ها و موسسات تحصیلات عالی در جهان بشمار می­رود که سالانه دانشجویان خارجی زیادی را در رشته های مختلف پزشکی پذیرش می­نماید. سیستم آموزشی دانشگاه های این کشور جزء برترین سیستم های آموزشی در جهان بشمار می­رود. علاوه بر این تمامی دانشگاه های کانادا مجهز به امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی پیشرفته و مدرنی می­باشند. برخی از پزشکان خارجی که جهت انجام کار به کانادا مراجعه نموده اند، می­باید قبل از شروع به کار در این کشور برخی از دوره های پزشکی را در دانشگاه های کانادا بگذرانند تا بتوانند موفق به اخذ تأییدیه از سوی شورای پزشکی کانادا گردند و مجوز کار این کشور را کسب نمایند.

کار پزشکان در کانادا

از آنجائیکه پزشکان در کانادا با فرصت های بسیار مناسب شغلی روبرو هستند، اکثر پزشکان علاقمند مهاجرت به این کشور می­باشند. دولت کانادا بیشترین حقوق و دستمزدها را به پزشکان در این کشور اختصاص داده است و پزشکان می­توانند در مناطق مختلف کانادا به انجام کار بپردازند. مردم کانادا به زبان های انگلیسی و فرانسوی صحبت می­نمایند و پزشکانی که از مهارت دو زبان فوق برخوردار باشند، فرصت های شغلی خود را می­توانند افزایش دهند. پزشکان خارجی پس از گذراندن پروسه پذیرش انجام کار در کانادا می­بایست همانند سایر مشاغل مجوز کار کانادا را اخذ نمایند. هر یک از شهرهای مختلف کانادا قوانین جداگانه ای برای استخدام پزشکان دارند و حقوق و دستمزدهای متفاوتی را به پزشکان پرداخت می­نمایند. بطوریکه متوسط حقوق پزشکان در شهر آلبرتای کانادا 280 هزار دلار در سال و در شهر مانیتوبا 250 هزار دلار در سال می­باشد. بطور کلی حقوق و دستمزد پزشکان در کانادا 250000-800000 دلار در سال تخمین زده شده است.

  مهاجرت به کانادا با سیستم startup

مراحل و شرایط مهاجرت پزشک به کانادا

با توجه به شرایط بسیار مناسب زندگی و امکاناتی که دولت کانادا برای مردم این کشور فراهم نموده است، اکثر افراد علاقمند مهاجرت به این کشور می­باشند. مهمترین دغدغه پزشکانی که مهاجرت به کانادا را انتخاب نموده اند، معادلسازی مدرک تحصیلی شان می­باشد. بدین منظور بهتر است پزشکان ابتدا دوره های رزیدنتی را در یکی از بیمارستان های کانادا سپری نمایند. در طول این مدت می­توانند معادلسازی مدارک تحصیلی خود را با هزینه های پایین تری انجام دهند. دوره های کارآموزی در بیمارستان های کانادا جهت معادلسازی مدارک پزشکان خارجی برگزار می­گردد. پس از آن با شرکت در آزمون MCCEE و کسب نمره قبولی و شرکت در دیگر آزمون های تئوری و بالینی می­توانند مجوز کار کانادا را اخذ و به انجام کار در کانادا بپردازند.

مهاجرت پزشکان به کانادا

کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورها در جهان بشمار می­رود که سالانه افراد زیادی به طرق مختلف به این کشور مهاجرت می­نمایند. با توجه به شرایط مهاجرت پزشک به کانادا، پزشکان می­توانند از طریق برنامه های دولت فدرال کانادا که با پذیرش نیروهای حرفه ای خارجی از دیگر کشورها به تأمین نیروهای مورد نیاز خود پرداخته است به این کشور مهاجرت نمایند. پزشکان از طریق برنامه های فوق نیازی به دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در کانادا نداشته و براحتی می­توانند به کانادا مهاجرت نمایند. یکی از دیگر مزایای مهاجرت به طریق فوق اخذ اقامت دائم کشور کانادا می­باشد. همچنین امکان اخذ اقامت دائم برای خانواده های پزشکان در این کشور وجود دارد.

  اسپانسر شیپ کانادا با اقوام، یک راه آسان برای مهاجرت

زندگی در کانادا

کانادا نیز یکی دیگر از کشورهای مرفه در جهان است که از شرایط اقتصادی بسیار مناسب و رو به رشدی برخوردار می­باشد. افراد زیادی به روشهای مختلف سعی در مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را دارند. نرخ بیکاری در کشور کانادا 7% گزارش گردیده است و با توجه به نرخ پایین بیکاری افراد زیادی با اخذ ویزای کاری کانادا به این کشور مراجعت می­نمایند. کانادا از سیستم بانکداری نسبتاً قوی برخوردار است که سیستم های بانکداری کشورهای دیگری نظیر آمریکا و انگلستان نیز تحت تأثیر سیستم بانکداری کانادا قرار گرفته اند.

دانشگاه های کانادا نیز آموزش های با کیفیت و امکانات بسیار مناسبی را به دانشجویان ارائه می­نماید. می­توان به یقین بیان نمود که کانادا یکی از برترین کشورها برای مهاجرت بشمار می­رود. افرادی که علاقمند مهاجرت به این کشور هستند، می­توانند با برقراری ارتباط با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راههای مهاجرتی به این کشور را شناسائی نموده و نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند.

تغییرات مهاجرت به کانادا

مشاوره مهاجرتی

Position: امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان
Phone: 02191003232
Location: تهران
آدرس ما: تهران : خیابان ميرداماد ميدان مادر – خیابان سنجابي پلاك بيست طبقه سه واحد نه
موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و متشکل از واحدها و دپارتمان های مختلف حقوقی از جمله حقوق بین الملل در زمینه های اقامت و تابعیت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار و کارآفرینی و…فعالیت کرده و بالاترین آمار موفقیت را در این زمینه درایران دارا میباشد. پذيرش تحصيلى مهاجرت كارى پروژه هاى سرمايه گذارى شماره تماس ☎️ 02191003232
  اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری
امور مهاجرتى به ٥ قاره جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با شخصیتی حقوقی مستقل و...

[instagram-feed feed=15]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

فرم زیر رو برای مشاوره رایگان پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.